Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż dotyczący obowiązkowego noszenia maseczek. (Zd. Il) Marek BAZAK/East NewsŹródło: (Zd. Il) Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 22 Maja 2020

Polacy nie chcą i mają już dość noszenia maseczek? Sondaż "SE" mówi sam za siebie

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż wśród obywateli naszego kraju dotyczący obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Wyniki badania przeprowadzonego dla "Super Expressu" pokazują, jakie zdanie w tej sprawie mają Polki i Polacy.

Przypomnijmy, że w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, 16 kwietnia rząd zdecydował o obowiązkowym noszeniu maseczek ochronnych. To obostrzenie miało zminimalizować ryzyko wystąpienia dużej ilości zakażeń. Najnowszy sondaż wykazuje, jak na te przepisy obecnie reagują obywatele naszego kraju.

Andrzej Duda w bardzo ciężkiej sytuacji. Tak źle jeszcze nie było, traci grunt pod nogamiAndrzej Duda w bardzo ciężkiej sytuacji. Tak źle jeszcze nie było, traci grunt pod nogamiCzytaj dalej

Sondaż Instytutu Badań Pollster. Polacy za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek

Wyniki sondażu, opublikowane dziś przez "SE", pokazują, że większość respondentów uważa, iż obowiązek zasłaniania ust i nosa powinien zostać zniesiony. Takiego zdania jest 47 proc. badanych. Za pozostawieniem nakazu noszenia maseczek opowiedziało się 30 proc. ankietowanych. Przeprowadzono je w dniach 15-17 maja bieżącego roku na próbie 1089 dorosłych Polaków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Jak przypomina Onet, w zeszłym tygodniu wiceminister zdrowia, Sławomir Gadomski mówił o możliwości pewnego poluzowania tych zasad. - Dalej podtrzymujemy stanowisko, że noszenie maseczek zabezpiecza osoby z kontaktu. Nie zmieniamy swojego stanowiska. Widzimy jednak, że są regiony, w których możliwe jest poluzowanie - powiedział.

Gadomski dodał, że planowana jest decyja o zniesieniu tego ograniczenia w niektórych województwach czy powiatach. - Myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych - zaznaczył, cytowany przez Onet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Mężczyzna szarpał się z niedźwiedziem, wpadł do wody. Porażające szczegóły akcji na wybiegu
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Wielka niespodzianka dla milionów Polaków. Darmowe przejazdy dla wielu w jeden dzień

Źródło: Uwaga TVN

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News