inpost. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 4 Czerwca 2020

Oszuści wykorzystują usługę, z której korzysta prawie każdy. Podszywają się, a ofiary tracą pieniądze

InPost codziennie dostarcza paczki do domów tysięcy Polek i Polaków. Korzystający z usług operatora mogą wpaść teraz w sidła oszustów.

Ostrzeżenie w sprawie nowej metody oszustwa wydał zespół CERT Polska. To kolejny raz, gdy internetowi złodzieje sięgają po tego typu SMSy. Tym razem wykorzystano usługi InPost.

Obrazy WTV"Byłej premier urodził się wnuk a media milczą". Tymoteusz Szydło właśnie stał się ofiarą kolejnych pogłosekCzytaj dalej

InPost - uwaga na fałszywe SMSy

"Cyberprzestępcy rozsyłają SMSy nakłaniające do instalacji aplikacji będącej złośliwym oprogramowaniem Cerberus (Android). Nadawcą wiadomości jest "WAZNE" i tak wyświetla się w aplikacjach telefonów. Złośliwa domena jest już na naszej liście ostrzeżeń", czytamy w komunikacie, jaki CERT Polska opublikował na swoim Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające doniesienia z Dolnego Śląska. Mocny wstrząs, pod ziemią byli ludzie, co tam się wydarzyło?
2. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Organizacja zachęca również do zgłaszania innych prób oszustwa. Formularz znajdziecie [tutaj].

Niedawno o podobnej sytuacji alarmowała Krajowa Administracja Skarbowa. Oszuści próbowali wykorzystać wprowadzenie przez KAS mikrorachunków podatkowych. - Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym, tzw. mikrorachunku podatkowym. Administracja skarbowa nie jest nadawcą tych wiadomości. Wiadomości tego typu są fałszywe i zawierają link, który może być niebezpieczny - głosi oficjalny komunikat KAS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka

Źródło: CERT Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News