Informacje spis. PxHere
Źródło: PxHere
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 31 Lipca 2020

Ruszają masowe "kontrole", zapukają do milionów Polaków. Jeśli się nie zgodzisz, słono zapłacisz

Informacje na temat spisu rolniczego pojawiały się w mediach od dłuższego czasu. Urzędnicy gromadzą informacje m.in. na temat powierzchni danego gospodarstwa, dochodów czy liczby posiadanych maszyn rolniczych, jak kombajny, traktory czy pługi. Spis rolny potrwa od 1 września do 30 listopada tego roku.

Liczba danych gromadzonych przez urzędników z Głównego Urzędu Statystycznego jest dosyć pokaźna. Rolnicy zostaną zapytani o imię i nazwisko, datę urodzenia, płeć, pesel, numer telefonu, współrzędne geograficzne gospodarstw domowego i adres zamieszkania, powierzchnię gospodarstwa rolnego, strukturę dochodów, zużycie nawozów, liczbę kombajnów i kosiarek a także liczbę posiadanych zwierząt. Jednocześnie, jak zaznacza GUS, urzędnicy gromadzą tylko te informacje, których nie są w stanie uzyskać z innych źródeł.

Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Informacje o spisie rolnym

GUS uczula również, że uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe, wynika z polskiego ustawodawstwa, a uchylanie się od udziału zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności, podobnie jak udzielanie w trakcie wywiadu fałszywych informacji na temat gospodarstwa. W spisie rolnym można wziąć udział podczas wizyty urzędników, telefonicznie, a także samodzielnie, poprzez stronę Głównego Urzędu Statystycznego.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

Podobny spis rolny był przeprowadzany w 2010 roku, a wcześniej w 2000. Zgodnie z obowiązującym prawem spisy muszą być przeprowadzane co 10 lat. Według danych GUS w spisie w 2010 roku wzięło udział 2,28 mln gospodarstw. Rachmistrze z GUS będą w trakcie spisu pytać rolników o stan ich gospodarstwa na dzień 1 czerwca lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie podano tragiczną informację. Nie żyje Antonina Sokołowska 2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent? 3. Ważny komunikat ministerstwa ws. obostrzeń. Dotyczy nie tylko Lidla czy Biedronki

W przyszłym roku Główny Urząd Statystyczny planuje przeprowadzenie spisu powszechnego. Niedawno zakończył się spis próbny, w trakcie którego testowano nowe rozwiązania, które zostaną użyte w trakcie przyszłorocznego przedsięwzięcia GUS. Zgodnie z zapowiedziami urzędu będzie to największy dotychczasowy spis powszechny. Będzie nosił nazwę Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Według założeń opublikowanych przez GUS, urzędnicy liczą na spory udział dobrowolnie spisujących się obywateli, tzw. samospis.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski spotkał się z Andrzejem Dudą, ale wszyscy patrzyli tylko na jego buty. ”Obciach”
  2. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób
  3. Bill Gates: “Testy na koronawirusa w USA to całkowite marnotrawstwo”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Rząd znów zdecydował o przywróceniu kwarantanny po powrocie do kraju. W. Brytania przywraca restrykcje

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!