.
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Października 2020

Niespodziewany apel Morawieckiego ws. aborcji. Zdumiewające słowa na konferencji

Mateusz Morawiecki, razem z ministrem zdrowia, Andrzejem Niedzielskim, Michałem Dworczykiem i dr Arturem Zaczyńskim, przekazali informacje, dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. Zgodnie z zapowiedzią, konferencja na PGE Narodowym rozpoczęła się po godzinie 12:30.

Dziś rano KPRM zapowiedział konferencję prasową, na której przekazane miały zostać informacje, dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce. Jeszcze przed jej rozpoczęciem ministerstwo zdrowia przekazało najnowsze dane, dotyczące liczby zakażeń i zgonów, wywołanych koronawirusem.

- Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus (...) Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób - czytamy w komunikacie resortu.

Nagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaNagłe, specjalne oświadczenie marszałka Senatu. Chodzi o aborcję i TK, padły mocne słowaCzytaj dalej

Od rana media spekulowały na temat obostrzeń, jakie mogą zostać zapowiedziane na dzisiejszej konferencji. Zastanawiano się nie tylko nad ich kształtem, ale i czasem wdrożenia - przed nami bowiem Wszystkich Świętych.

Warto również wspomnieć, że wczoraj z mównicy sejmowej Jarosław Kaczyński oskarżył opozycję o "podjudzanie" ludzi do wychodzenia na ulice, co skutkuje wzrostem zakażeń.

Mateusz Morawiecki przekazuje informacje o stanie epidemicznym

Morawiecki rozpoczął od tematu, którym żyją obecnie, jak podkreślił, wszystkie media w kraju - aborcji. - Jednocześnie mamy do czynienia z wielkim wyzwaniem, epidemią koronawirusa - mówił dalej. Premier stwierdził, że dyscyplina, jaką społeczeństwo trzymało na wiosnę, nie jest kontynuowana.

- Niech ta złość skupia się na mnie, skupia na politykach - zaapelował niespodziewanie Morawiecki. Dodał, że niebawem protestujący mogą spotkać się z osobami starszymi. - Nie twórzmy zagrożenia dla naszych mam i ojców - dodał.

Chyba nikt się nie spodziewał. Gwiazda TVP Info nagle wsparła protesty, jak zareaguje stacja?Chyba nikt się nie spodziewał. Gwiazda TVP Info nagle wsparła protesty, jak zareaguje stacja?Czytaj dalej

Premier nie ukrywał, że powstawanie szpitali tymczasowych, ma na celu przygotowanie kraju na najczarniejszy, potencjalny scenariusz. Placówki mają zapewnić 10 tys. dodatkowych miejsc dla zakażonych - przekazał.

Mateusz Morawiecki kontynuował wypowiedź w łagodnym, rozjemczym tonie. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia tymczasowego szpitala na PGE.

Następnie głos zabrał Michał Dworczyk, który opisał, jak wyposażona została placówka. Podkreślił zasługi zespołu, obecnego na konferencji doktora Zaczyńskiego. Przekazał, że w przeciągu tygodnia dostępnych ma być kolejnych 500 łóżek, do pracy przy których potrzebnych jest 250 osób.

Również minister zdrowia, Andrzej Niedzielski, określił powstanie szpitala w 12 dni, jako imponujące. Zapowiedział również rozszerzenie bazy izolatoriów, z 4 do 10 tys. miejsc.

- To nie infrastruktura się liczy. To personel, który chcemy zachęcić do współpracy - zakończył Niedzielski.

Następnie rozpoczęła się seria pytań ze strony dziennikarzy. Redaktor Polsat News zapytał o wczorajszą deklarację Andrzeja Dudy ws. aborcji.

Marta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoMarta Kaczyńska nie chce przerwać milczenia. Jej opinia ws. aborcji sprzed lat mówi wszystkoCzytaj dalej

- Warto zadać sobie pytanie, o co toczy się ten spór. Można powiedzieć, że jest to spór o to, żeby dzieci z zespołem Downa mogły się urodzić. Są także osoby, które chcą, aby było prawo do nieskrępowanej aborcji. Z naszej strony najważniejsze jest patrzenie na epidemię (...) Ja patrzę na to wszystko ze strony epidemicznej. Stąd apel, aby podejść odpowiedzialnie, co może stać się ze stanem służby zdrowia (...) Ta przesłanka, dotycząca terminacji, jest nadal w rękach kobiet. Trzeba ją, zgodnie z apelem prezydenta, doprecyzować. Czyli, wszędzie tam, gdzie życie kobiety jest zagrożone, nie ma zastosowania wyrok trybunału - odpowiedział dyplomatycznie premier.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
2. Fryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyć
3. Nikt nie jest w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokoją

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia, nie żyją. Czarny scenariusz się spełnił, cudownie bawili się w turystycznym raju
  2. Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głos
  3. Krystyna Pawłowicz miała wypadek samochodowy. Informacje napływają z mediów
  4. Wstrząsające doniesienia TVN. Ustalono, kim jest mężczyzna, który wjechał w protestujące kobiety
  5. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  6. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  7. Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem