Informacje. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Wojciech DomagałaŹródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Wojciech Domagała
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Sierpnia 2020

Nauczycielka pogardzająca orientacją seksualną innych poniesie konsekwencje. Postawa na pewno niegodna naśladowania

Informacje o wicedyrektorce z Bobrownik trafiły do sieci. Przypomnijmy, że "pedagog" dał homofobiczny popis w mediach społecznościowych. Kierownictwo szkoły podjęło stanowczą decyzję w jej sprawie. Poniesie konsekwencje. W sprawie zaangażowała się sama gospodyni gminy.

O skadalicznym zachowaniu nauczycielki z Bobrownik informuje "Gazeta Wyborcza". Przypomnijmy, że wicedyrektorka tamtejszej szkoły otwarcie zadeklarowała swój sprzeciw wobec równości dla osób LGBT. W mediach społecznościowych umieściła wpis, w którym zaapelowała o zamykanie ich w szpitalach psychiatrycznych. W ten sposób, jej zdaniem, powinno prowadzić się leczenie przedstawicieli mniejszości seksualnych. Placówka oświaty już podjęła ważne kroki w tej sprawie.

,,Wolałbym, żeby mój syn był martwy, niż żeby był gejem”. Chwilę później doszło do tragedii,,Wolałbym, żeby mój syn był martwy, niż żeby był gejem”. Chwilę później doszło do tragediiCzytaj dalej

Informacje o wicedyrektorce z Bobrownik trafiły do sieci

Medium informuje, że szkoła odcięła się od wypowiedzi zatrudnianej nauczycielki. Przedstawicielka lokalnego samorządu skarciła "pedagoga" za dyskryminowanie osób LGBT.  - Przeprowadziłam z panią wicedyrektor rozmowę dyscyplinującą. Przekazałam, że jej zachowanie jako wicedyrektora i pedagoga jest nie na miejscu. Pani wicedyrektor ma tego świadomość. Przedstawiła mi też kontekst swojej wypowiedzi, wie, że nie powinna tego była napisać - mówi Małgorzata Bednarek, wójt gminy Bobrowniki dla "Gazety Wyborczej". Okazuje się, że nauczycielka nie będzie już dłużej pełnić funkcji wicedyrektora placówki.

Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoMagdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoCzytaj dalej

Wyjaśnijmy, że szkoła otwarcie informuje o swojej tolerancji i otwartości. Szybka reakcja na słowa wicedyrektorki wskazuje, że nie są to jedynie puste deklaracje. "W naszej szkole podejmujemy wszelkie działania mające na celu uczenie wychowanków takich ważnych wartości jak: tolerancja, akceptacja i poszanowanie różnych kultur, religii, orientacji seksualnych bądź poglądów politycznych" - czytamy w oświadczeniu placówki dla "Gazety Wyborczej".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości 2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna 3. Odkryli w kopalni wielki skarb. Gigant jest wart blisko 70 mln złotych

Informacje na temat osób LGBT regularnie trafiają do mediów. Grupa ta jest regularnie dyskryminowana przez prawicową stronę sceny politycznej. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy ostrzegał przez zideologizowanymi sklepami mięsnymi. Również podczas kampanii wyborczej, Przemysław Czarnek tłumaczył, że mniejszości seksualne nie będą równe "ludziom normalnym". 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  2. W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Schował się w garażu przed potężną wichurą. Nie dał rady. Był bez żadnych szans

Źródło: [Gazeta Wyborcza]