informacje. YouTube.com/Julia Plumbum
Źródło: YouTube.com/Julia Plumbum
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 26 Października 2020

Niewyobrażalny dramat podczas protestu w Warszawie. Samochód wjechał w strajkujących, zabrało ich pogotowie

Informacje nacierające ze Strajku Kobiet są wyjątkowo dramatyczne. Samochód podczas manifestacji wjechał w zgromadzonych. Dwie osoby na sygnale zabrała karetka.

Dziś odbywa się kolejne zgromadzenie w ramach sprzeciwu ws. wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który wyklucza możliwość legalnej aborcji w przypadku, gdy płód posiada ciężkie wady genetyczne. Skazuje to kobiety na urodzenie dziecka głęboko niepełnosprawnego, ale także nowe życie na marną jakość egzystencji, bez wsparcia państwa, lub z jego minimalnym wsparciem.

Jarosław Kaczyński nagle wydał pilne oświadczenie ws. aborcji. Niewiarygodne słowaJarosław Kaczyński nagle wydał pilne oświadczenie ws. aborcji. Niewiarygodne słowaCzytaj dalej

Informacje ze Strajku Kobiet w Warszawie. Potrącono ludzi

Podczas dzisiejszego przemarszu samochód wjechał w protestujących, a wszystko zostało nagrane. Film znajduje się na platformie YouTube na kanale Julia Plumbum. Podczas gdy zebrani skandowali hasła strajku, nagle wjechało w nie auto, nie zwracając zupełnie uwagi na osoby stojące na jezdni.

O godz. 16 zgromadzeni spotkali się na rondzie de Gaulle'a, placu Wilsona i także w okolicach Stadionu Narodowego. Podobne akcje tego typu wydarzyły się w kilku miastach w Polsce: m.in. w Krakowie, Łodzi, Trójmieście czy Poznaniu.

Od minionego czwartku do soboty w Polsce odbywały się liczne strajki jako forma sprzeciwu wobec nieludzkiej ustawie TK, zabraniającej aborcję eugeniczną. Obecną sytuację w naszym kraju skomentowała nawet sama Miley Cyrus, która jest oburzona łamaniem podstawowych praw człowieka i praw kobiet w centrum Europy.

„Ta informacja była jak grom z jasnego nieba” – pisał o czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego korespondent dziennika z Francji, „Le Monde”.

„Kraj, który już dziś ma jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów aborcyjnych w Europie, wkrótce będzie pozwalał na zabieg tylko w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki” – skomentowano na stronie amerykańskiej telewizji CNN.

Porażające nagranie z protestu obiega media. Podszedł do samochodu i wyciągnął broń, co się stało?Porażające nagranie z protestu obiega media. Podszedł do samochodu i wyciągnął broń, co się stało?Czytaj dalej

Podobnego zdania jest wiele mediów zagranicznych i celebrytów. Sprawa jest komentowana przez naszych sąsiadów oraz Polki i Polaków ze świata show-biznesu. Dziś nawet Kasia Cichopek postanowiła wyłamać się, narażając swoją pozycję w mediach publicznych.

Strajk Kobiet 26.10.20. był zapowiadany już kilka dni wcześniej, a w środę 28 października większość kobiet z Polsce nie idzie do pracy.

Warto wspomnieć, że dalszy los kobiet leży głównie w rękach Julii Przyłębskiej, prezes TK, jak sugerują obserwatorzy życia politycznego. Większość obywateli jest jednak przekonana, że w sprawę mocno zaangażowani są polscy politycy z partii rządzącej, którzy niejednokrotnie wtrącali się w kompromis aborcyjny pochodzący z 1993 roku.

Wyrok, który zapadł ze strony TK brzmi następująco:

"Przesłanka embriopatologiczna jest niezgodna z konstytucją".

Zebrany materiał jest wyjątkowo tragiczny, widać na nim brak poszanowania życia ludzkiego i kompletną zniewagę. – Samochód nie mógł przejechać, dał w gaz i wjechał w ludzi. Dwie dziewczyny zabrane przez pogotowie. Numery rejestracyjne faceta spisane i zgłoszone, policja też była – relacjonował dla naTemat.pl świadek zajścia.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Jutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorą
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Póki co nie wiadomo w jakim stanie zdrowia są kobiety, które zebrały się na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Goworka w Warszawie, aby okazać sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajścia.

– Po godz. 17:00 na rogu ul. Puławskiej i Goworka samochód marki BMW potrącił dwie uczestniczki protestu. Jedna z nich została zabrana przez pogotowie do szpitala. Druga nie potrzebowała pomocy medycznej. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia – podaje naTemat komentarz Komendy Stołecznej Policji.

informacjeinformacjeinformacjeinformacjeinformacjeinformacje

Z ostatniej chwili: Strajk kobiet ogłosił ostateczne postulaty. Ujawniono kiedy zakończy się protestZ ostatniej chwili: Strajk kobiet ogłosił ostateczne postulaty. Ujawniono kiedy zakończy się protestCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  2. Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydenta
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Gessler wyjawiła sekretny przepis na sałatkę z buraków. W jej rodzinie jest znany od lat