Informacje Lidl ser. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 23 Lipca 2020

Sanepid pilnie ostrzega, możesz mieć w lodówce niebezpieczny produkt z Lidla. Spożycie może się skończyć w szpitalu

Informacje, które przekazał sanepid, powinno wziąć sobie do serca wielu konsumentów. Jak przekazano, popularny wśród klientów ser, sprzedawany przez Lidl Polska, został wycofany ze sklepów. Jego spożycie może bowiem w bardzo negatywny sposób odbić się na zdrowiu.

Sanepid wydał oficjalne ostrzeżenie publiczne, dotyczące "Sera Korycińskiego Swojskiego, sera dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego" (producent: Zarzeccy Sp. z o.o. , 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216). W alercie chodzi o partię nr 30.06.2020, którego termin przydatności ubiega 30 lipca 2020 roku. Jaki był powód wycofania produktu ze sklepów?

Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje "największą ambonę w polskim internecie"Czytaj dalej

"W trakcie badań urzędowych przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność Listeria monocytogenes w 2 z 5 pobranych próbek, gronkowców koagulazo-dodatnich w 5 z 5 próbek oraz enterotoksyn gronkowcowych w 1 z 5 próbek produktu", czytamy w komunikacie, który ukazał się na stronie internetowej sanepidu 23 lipca 2020 roku.

Informacje o wycofaniu sera ze sprzedaży przekazał sanepid

Jak poinformowano, sprawa jest na tyle ryzykowna, że z półek zniknie nie tylko opisana partia. Zmiany mają dotyczyć "szerszego asortymentu produktów", a więc serów z przedziału terminu przydatności 13 – 21.07.2020. Warto zaznaczyć, że każdy, kto ma już opisany ser w domu, powinien zrezygnować z jego spożycia. To może bowiem doprowadzić między innymi do zatrucia pokarmowego.

mBank zapowiedział bardzo ważne zmiany dla wszystkich klientów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, powinniście o tym wiedziećmBank zapowiedział bardzo ważne zmiany dla wszystkich klientów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, powinniście o tym wiedziećCzytaj dalej

W komunikacie przekazano także, w jaki sposób na problem zareagował dystrybutor produktu, czyli Lidl Polska.

"Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. oraz Inspekcję Weterynaryjną właściwą do kontroli producenta. (...) Firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona na stronie internetowej oraz w sklepach, w których sprzedawano artykuł. (...) Firma Lidl poinformowała Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o podjętych przez siebie działaniach oraz jest w stałym kontakcie z producentem", poinformowano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragedia, nie żyje. Ujawniono właśnie jeszcze gorsze fakty nt. kulis
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy

Wszyscy konsumenci, którzy spożyli produkt i zauważyli u siebie niepokojące objawy, powinni szybko skontatkować się z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Z ostatniej chwili: jezdnia zapadła się pod autobusem. Na miejsce jadą służby
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Źródło: Sanepid