informacje dodatek solidarnościowy. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Lipca 2020

Ostatni moment, żeby załapać się na "dudowe". Prawie 3 tys. zł, może ci przysługiwać

Informacje o pieniądzach czekających na wszystkich, którzy stracili pracę w wyniku pandemii, pojawiały się od jakiegoś czasu. Wiele osób jednak przegapiło moment na otrzymanie tzw. dodatku solidarnościowego. Jest to świadczenie związane z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Dodatek jest skierowany do tych wszystkich, którzy stracili zatrudnienie oparte o umowę o pracę, w którego trakcie opłacane były ich składki na ubezpieczenia społeczne.

Pieniądze z tarcz antykryzysowych mają pomóc Polakom w poradzeniu sobie ze skutkami kryzysu.

Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od Zbigniewa Ziobry. Zbuduje Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od Zbigniewa Ziobry. Zbuduje "największą ambonę w polskim internecie"Czytaj dalej

Informacje o dodatku solidarnościowym

Zostało tylko osiem dni na to, aby złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o wypłatę lipcowego dodatku solidarnościowego. O świadczenie mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła. Dodatkowym warunkiem otrzymania pieniędzy jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Joanna Kurska ujawniła zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział. Dlaczego postanowiła tak działać?Joanna Kurska ujawniła zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział. Dlaczego postanowiła tak działać?Czytaj dalej

Miesięczna wypłata dodatku solidarnościowego może wynieść nawet 1400 zł. Wypłaty trwają od początku czerwca do końca sierpnia. Ponadto - jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych - świadczenie przysługuje także osobom bezrobotnym, już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza jednak zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji. Posiadając status bezrobotnego, mamy obowiązek niezwłocznie poinformować właściwy urząd pracy o przyznaniu nam dodatku solidarnościowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Rządowy program okazał się wielkim hitem. Już ponad 10 tys. wniosków, też możesz się załapać na 5000 zł

Wniosek o przyznanie świadczenia można złożyć tylko i wyłącznie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Następnie z tej samej platformy możemy otrzymać wszystkie informacje dotyczące dodatku solidarnościowego, zarówno o przyznaniu, jak i o decyzji o odmowie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku dodatek solidarnościowy jest przesyłany na wskazany we wniosku rachunek bankowy w ciągu 7 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.

Warto się więc pośpieszyć, tak by zdążyć otrzymać zasiłek jeszcze w lipcu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej
  2. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Zaraz się zacznie, wybuchnie ogromny pożar
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Źródło: wp.pl