Informacje płynące z Dolnego Śląska mówią o wstrząsie w kopali Polkowice-Sieroszowice.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

Potężny wstrząs w polskiej kopalni, pod ziemią byli ludzie. Nad ranem na miejsce ruszyły służby, niestety są ranni

Informacje płynące z Dolnego Śląska mówią o wstrząsie w kopalni KGHM Polkowice-Sieroszowice. W rejonie pracowało wówczas 16 górników. W wyniku siły nocnego zdarzenia ośmiu z nich zostało rannych, wobec czego poddano ich hospitalizacji.

Informację o wstrząsie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę 22 lipca, jako pierwsze przekazało "Radio Wrocław". Do niepokojącego zdarzenia doszło w należącej do KGHM Polska Miedź kopalni Polkowice-Sieroszowice. Wirtualna Polska wskazuje, że w górniczej skali wstrząs otrzymał "siódemkę".

Ulubienica widzów nagle straciła pracę w TVP. Ulubienica widzów nagle straciła pracę w TVP. "Można powiedzieć, że stałam się bezdomna"Czytaj dalej

Informacje. Komunikat spółki

W chwili zdarzenia pod ziemią przebywało 16 górników. Wszyscy z nich natychmiast zostali ewakuowani na powierzchnie. Informację tę potwierdzono już m.in. w komunikacie miedziowej spółki przytaczanym przez Polską Agencję Prasową.

Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamySkandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamyCzytaj dalej

W wyniku wstrząsu rannych zostało 8 osób, których kolejno przewieziono do szpitali w Lubinie oraz Głogowie. Ze wstępnych doniesień wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekarze stale monitorują jednak ich stan.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO) 2. Nie musisz pędzić 100 km/h, żeby fotoradar zrobił ci zdjęcie. Teraz wystarczy o wiele mniej, żeby dostać mandat

PAP podaje dodatkowo, że teren, na którym doszło do wstrząsu, został tymczasowo wyłączony z eksploatacji. Oczekiwany jest przyjazd na miejsce komisji, a sprawa badana jest przez Okręgowy Urząd Górniczy we Wrocławiu oraz ekspertów KGHM.

Powyższą wiadomość potwierdziła cytowana przez portal "Głogów. Nasze Miasto" Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM. Zaznaczmy, że według Wirtualnej Polski górotwór w okolicach Lubina i Polkowic w ostatnim okresie coraz częściej porusza się samoczynnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne jest szkodliwe? Eksperci są zgodni
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źrodło: WP / PAP