Informacje. Facebook/Silesia24
Źródło: Facebook/Silesia24
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Agresywni nacjonaliści ruszyli na ulice. Krzyczeli o "lewackich spędach" i obrażali policjantów, wszystko się nagrało

Informacje z protestu nacjonalistów obiegły media. Ulicami Katowic przeszło zgromadzenie ugrupowań skrajnie prawicowych. Przedstawiciele mediów opublikowali liczne relacje z kontrowersyjnego wydarzenia. Na miejscu znajdowali się funkcjonariusze policji.

Manifestacja została przeprowadzona pod hasłem "Katowice miastem nacjonalizmu". Organizatorami wydarzenia była grupa "Nacjonalistyczny Górny Śląsk", choć wśród zgromadzonych były też flagi "Ruchu Narodowego". Uczestnicy demonstracji krzyczeli o "szkołach wolnych od zboczeńców" oraz o "Katowicach wolnych od lewactwa".

Nagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaNagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaCzytaj dalej

Informacje o proteście nacjonalistów niepokoją

- W ostatnich miesiącach na ulicach Katowic odbywają się wyłącznie lewackie spędy, w których ciągle te same osoby manifestując (mamy nadzieję, że nie za darmo) czy to przepraszając za rasizm w Ameryce czy to walcząc o prawa czteroliterkowców. Tymczasem działalność narodowa ustaje w całej Polsce, w tym także w naszym regionie. Coraz więcej młodych ogłupionych Netflixem i zachodnią antykulturą angażuje się w lewicową aktywność. Najwyższy czas to zmienić i pokazać, że Katowice są miastem nacjonalizmu - deklowali organizatorzy zgromadzenia.

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądAgnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądCzytaj dalej

Zaplanowane wydarzenie zbulwersowało wielu polityków. "Wyrażamy swój głęboki niepokój i oburzenie faktem, że na ulicach Katowic będzie demonstrować grupa, której – jak wynika z udostępnianych przez nią publicznie treści – zdecydowanie bliżej jest do szowinizmu niż nacjonalizmu" - czytamy w liście podpisanym między innymi przez wicemarszałkinię Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką. Pismo opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" było skierowane do prezydenta Katowic.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo poważne ostrzeżenie dla wszystkich Polek i Polaków. Trwa niebezpieczny sezon w polskich lasach, nie chodzi o pożary
2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Informacje o skrajnie prawicowym zgromadzeniu przekazywał portal "Silesia24". Na ich stronie na Facebooku opublikowano relację ze zgromadzenia. Protestujący maszerowali z banerami o treści "Front Oczyszczenia Narodowego", "Praca-Naród-Sprawiedliwości - Narodowi Syndykaliści" oraz "Narodowa Częstochowa". Wielu manifestantów miało na sobie kominiarki lub chusty, którymi zasłaniali swoje twarze. Nacjonaliści prowokowali też funkcjonariuszy. Wrzeszczeli do policjantów, aby wracali "do budy".

Umieszczone ujęcia pochodzą z relacji "Silesia24" na Facebooku z 18 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemy
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Nasi sąsiedzi przywracają obostrzenia. Chodzi o region tuż przy polskiej granicy, mogą być problemy

Źródło: [Facebook/Silesia24]