Informacje z kraju: pożar w szpitalu w Katowicach.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Listopada 2020

Ogromny pożar szpitala. Na miejscu 12 zastępów straży pożarnej

Płynące z kraju informacje mówią o pożarze szpitalu w Katowicach. 30 osób zostało ewakuowanych, a dwie pielęgniarki z oddziału chirurgii podtruły się gazami pożarowymi. Przyczyną miał być papieros zapalony przez jednego z pacjentów.

Do pożaru doszło dziś w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach – Ligocie. Z informacji przekazanych przez portal tarnonogorski.info wynika, że zapaliła się jedna ze znajdujących się na ostatnim piętrze sal.

Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięTadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięCzytaj dalej

– Zgłoszenie dotyczące zdarzenia w szpitalu przy ul. Medyków strażacy otrzymali tuż po godzinie 12. Doszło do pożaru sali na 7. piętrze – wskazywał rzeczniczka prasowa straży pożarnej w Katowicach kpt. Adam Kryla. Jego wypowiedź przytacza internetowy serwis radia RMF FM.

Informacje: pożar w katowickim szpitalu

"Na miejsce przyjechało 12 zastępów straży pożarnej. Pożar został szybko ugaszony, straty są niewielkie, nikt też nie został ranny", informowała katowicka "Gazeta Wyborcza", na którą powołuje się tarnogórski portal.

Papież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesieniaPapież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesieniaCzytaj dalej

Z informacji dziennika wynika, że przyczyną pożaru mógł być papieros zapalony przez jednego z pacjentów.

Szczegóły zdarzenia zaktualizował kolejno internetowy serwis RMF FM. Zdaniem portalu na miejsce wysłano nie 12, a aż 14 zastępów strażackich. Szacowano, że akcja potrwa przynajmniej kilka godzin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Świetna wiadomość od PKO BP. Dotyczy nie tylko klientów największego banku w Polsce
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Jeszcze przed przyjazdem służb zdecydowano o ewakuacji oddziałów chirurgii oraz ginekologii. Szpital opuściło łącznie 20 pacjentów, a także 10 osób należących do personelu placówki.

– Mam informację, że cztery pielęgniarki podtruły się gazami pożarowymi, to na tę chwilę jedyne osoby poszkodowane – dodała rzeczniczka prasowa straży pożarnej w Katowicach.

Nie wiadomo, jak długo potrwa dogaszanie szpitala. – Musimy być pewni, że ten pożar na nowo nie powstanie – przekazała cytowana przez Onet kpt. Kryla.

Ogień został opanowany

Z najnowszych informacji wynika, że pożar został już opanowany przez strażaków. Obecnie trwa oddymianie placówki.

– Strażacy, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili informację o wydobywającym się dymie. Doszło do pożaru w jednej z sal na siódmym piętrze. Pożar już się nie rozprzestrzenia, został opanowany; trwa oddymianie tej kondygnacji – powiedział kpt. Kryla, cytowana przez Onet.

źródło: RMF FM / Onet / Wyborcza / tarnogorski.info

Kiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniKiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia
  2. Policja ścigała ciągnik napakowany ludźmi. Nie do wiary, kim był jeden z nich
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Policja i Strajk Kobiet pod domem lidera narodowców. Niepokojąca, nocna akcja
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach