Informacje z kraju: zakaz lotów przedłużony. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East NewsŹródło: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Maja 2020

Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicę

Informacje dotyczące nowych rozporządzeń rządu zapewne nie spodobają się znacznej części społeczeństwa. Mateusz Morawiecki złożył podpis pod decyzją dotyczącą przedłużenia zakazu ruchu lotniczego na terytorium Polski.

Warto przypomnieć, że zakaz ruchu lotniczego na terenie naszego kraju miał obowiązywać do 9 maja. Jak podaje Radio ZET, nowe rozporządzenie Rady Ministrów, pod którym podpis złożył premier Mateusz Morawiecki, wydłuży przyjęte decyzją rządu restrykcje przynajmniej do 23 maja.

Zamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policjęZamieszanie w centrum Warszawy. Jarosław Kaczyński otoczony przez policjęCzytaj dalej

Informacje z kraju: zakaz lotów przedłużony

Dodajmy, że wspomniany powyżej zakaz nie dotyczy m.in. rejsów realizowanych na zlecenie premiera czy lotów czarterowych realizowanych przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych celem powrotu ich obywateli do kraju.

Wyjątek obejmie również samoloty lądujące w celu zabrania bądź pozostawienia towarów lub przesyłek pocztowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po internecie krąży nagranie Mateusza Morawieckiego u Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, że nie ugryzł się w język
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

– Rynek lotniczy stoi, ale powoli trzeba się przymierzać do jego otwierania. Otwieranie będzie zapewne stopniowe. Rozpocznie się od lotów krajowych, regionalnych i europejskich – wskazuje, cytowany przez radiozet.pl, ekspert Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski.

Warto zwrócić uwagę, że Polskie Linie Lotnicze LOT jeszcze przed wejściem w życiem nowego rozporządzenia poinformowały o odwołaniu wszystkich lotów pasażerskich (zarówno krajowych, jak i międzynarodowych) do 31 maja. "W nawiązaniu do niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, Zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych", czytamy w oświadczeniu przytaczanym przez TVN 24.

Poinformowano także o nowej, bardziej elastycznej procedurze wymiany biletów. Dla przykładu: bilet na rejsy realizowane przez LOT w terminie od 15 marca do 31 maja można wymienić na voucher.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
  2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
  4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
  5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
  6. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają

Źródła: radiozet.pl / tvn24.pl