Informacje PAP: Prokuratura Krajowa przekazała, że doszło do zatrzymania przez ABW osób działających na rzecz Państwu Islamskiemu (ISIS).. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lipca 2020

Nieoczekiwana akcja ABW w Polsce. W tle ogromne przelewy dla terrorystów, zatrważająca sprawa

Informacje PAP: Prokuratura Krajowa przekazała, że doszło do zatrzymania przez ABW osób działających na rzecz tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Chodzi o dwóch obywateli Iraku, którzy podejrzani są o wsparcie finansowe ISIS. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty, doszło do tymczasowego aresztowania aż do momentu wyjaśnienia sprawy.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik dla PAP, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymali dwóch Irakijczyków. Ma to związek z rzekomym przekazaniem przez nich ogromnych sum pieniędzy dla terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS). Zatrzymani przebywają tymczasowo w areszcie. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Poważne kłopoty na Nowogrodzkiej tuż przed drugą turą. Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości, Poważne kłopoty na Nowogrodzkiej tuż przed drugą turą. Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości, "ich formuła działa po raz ostatni"Czytaj dalej

Informacje PAP: niespodziewana akcja ABW. Zatrzymano dwóch Irakijczyków

Jak wynika z informacji przekazanych PAP przez Prokuraturę Krajową, ABW zatrzymała dwóch obywateli Iraku podejrzanych o współpracę z ISIS i ich wsparcie finansowe. Do zatrzymania doszło z polecenia prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Jak podaje PAP, Prokuratura Krajowa przekazała, że zatrzymani obywatele Iraku usłyszeli zarzuty przekazywania środków płatniczych międzynarodowej organizacji terrorystycznej. Mowa tu o ISIS. Czyn ten kwalifikowany jest jako działanie przestępcze, z art. 165a kk w zw. z art. 12 kk, informuje PAP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Edward Janiak nie wytrzymał. Grzmiał o "esbeckim spisku", nie chce się usunąć
2. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie

"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy" - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepów
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat

Źródło: PAP / Interia