Informacja podana przez Wielkopolską Policję wywołała pochwały dla funkcjonariuszy
Źródło:pixabay.com/arembowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Marca 2020

Skrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatem

Informacja podana za pośrednictwem mediów społecznościowych przez Wielkopolską Policję wywołała oburzenie użytkowników internetu oraz liczne pochwały dla funkcjonariuszy. Policjanci interweniowali wobec jawnego łamania koniecznych dla bezpieczeństwa restrykcji. W Środzie Wielkopolskiej zorganizowano chrzciny dla 20 osób.

"Apele »ogranicz kontakt z innymi« powtarzamy do znudzenia, a mimo to trafiają się ludzie skrajnie nieodpowiedzialni. W sobotę 28 marca policjanci interweniowali w związku z imprezą organizowaną w jednej z restauracji w centrum Środy. Właściciel udostępnił lokal do organizacji chrzcin. Blisko 20 osób spotkało się mimo zakazu zgromadzeń, mimo apeli, komunikatów i próśb", czytamy na oficjalnym profilu Policji ze Środy Wielkopolskiej na Facebooku.

4 kolejne zakażone osoby nie żyją. Ministerstwo Zdrowia informuje4 kolejne zakażone osoby nie żyją. Ministerstwo Zdrowia informujeCzytaj dalej

Informacja Wielkopolskiej Policji: złamanie zakazu zgromadzeń

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Zebrani w restauracji ludzie byli zmuszeni się rozejść. "Skończyło się na mandatach i poleceniu powrotu do domów. Ukarano wszystkich uczestników oraz właściciela lokalu gastronomicznego", przekazują wielkopolscy policjanci.

DZISIAJ GRZEJE: 1. GIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludzi
2. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"

Akcja wielkopolskich policjantów

Wpis spotkał się z licznymi pochwałami ze strony internautów, którzy dziękują funkcjonariuszom za czujność i szybką reakcję. "Brawo Wy! Tylko kary finansowe mogą zatrzymać ludzi w domach, skoro brakuje im instynktu samozachowawczego i rozumu", pisze jedna z użytkowniczek Facebooka. "Brawo dla policjantów", czytamy w kolejnych komentarzach. "Brawo dla naszych służb. Dziękujemy, że działacie", dodaje następna osoba.

Poznańska "Wyborcza" przypomina, że to nie jedyna interwencja wielkopolskich funkcjonariuszy w związku z łamaniem ograniczeń związanych z epidemią. "W niedzielę w parku Sołackim tuż obok zaparkowanego radiowozu trzech mężczyzn piło alkohol", czytamy. Choć mężczyzn było trzech, łącznie zgromadzili aż 6 mandatów. Do nieuzasadnionego wyjścia z domu oraz picia alkoholu w miejscu publicznym doszło bowiem używanie wylgaryzmów. Łączna kwota mandatów wyniosła około 2 tys. zł. "Przyjęli sześć mandatów i pomaszerowali zgodnie do domów. Obiecali przy tym, że na pewno nie pomylą drogi", pisze "GW", przytaczając wpis Wielkopolskiej Policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. RMF: Wyjście z domu tylko w pojedynkę, nowe limity sklepach. Rząd wzmocni dzisiaj ograniczenia
  3. Wyzdrowiała z hiszpanki, ale przegrała w czasie epidemii. Nie żyje najstarsza ofiara wirusa z Wuhan, 108-letnia Brytyjka
  4. U pracownicy stacji dializ wykryto zakażenie wirusem. Pilny apel prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego
  5. Tragiczne realia ratowników medycznych w Polsce. "Sytuacja jest katastrofalna. Brakuje wszystkiego, nie mamy czym dezynfekować rąk" - podaje RMF FM
  6. Z ostatniej chwili: Lekarz, który miał bliski kontakt z prezydentem Rosji ma koronawirusa

Źródło: facebook.com/Policja Środa Wielkopolska / poznan.wyborcza.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News