Informacja o 106-latce obiegła świat.. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Kwietnia 2020

Dobre wieści. Zakażona 106-latka wyzdrowiała, opuściła szpital przy oklaskach

Informacja o 106-latce z Wielkiej Brytanii, która wygrała walkę z koronawirusem, obiegła świat. Starsza kobieta po trzech tygodniach hospitalizacji w końcu mogła wrócić do domu. Jednocześnie jest najstarszą pacjentką na Wyspach Brytyjskich, którą wyzdrowiała z COVID-19.

Po trzech tygodniach walki z groźnym wirusem SARS-CoV-2, 106-letnia Connie Titchen opuściła szpital. - Czuję się bardzo szczęśliwa, że pokonałam wirusa. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę moją rodzinę - powiedziała z radością staruszka.

Minister Zdrowia przekazał druzgoczącą wiadomość. Wydał ważne oświadczenieMinister Zdrowia przekazał druzgoczącą wiadomość. Wydał ważne oświadczenieCzytaj dalej

Informacja o 106-latce obiegła świat. Wygrała walkę z koronawirusem!

106-letnia Connie Titchen została przyjęta do jednego z brytyjskich szpitali początkowo z podejrzeniem zapalenia płuc. Szybko jednak okazało się, że ma do czynienia z czymś dużo gorszym. Zdiagnozowano u niej zakażenie wirusem SARS-CoV-2, który jest śmiertelnie groźny szczególnie dla osób starszych i z chorobami współistniejącymi.

Po trzech tygodniach zmagań się z chorobą, staruszka wygrała walkę z tym wirusem i wyszła szczęśliwa i zdrowa ze szpitala. Personel medyczny pożegnał ją w wyjątkowy sposób - oklaskami oraz wpisem na Twitterze, poświęconym jej osobie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronka w nocy wprowadza ofertę, jakiej jeszcze nie było. Mało tego, dodatkowo zyskają seniorzy i najwierniejsi klienci
2. Mundurowi przekazali tragiczne wieści, żałoba w komendzie. Nie żyje młody strażak z Warszawy

– Chcielibyśmy przekazać nasze oklaski Connie, która mając 106 lat wraca do domu ze szpitala miejskiego po skutecznym pokonaniu koronawirusa. Jest naszą najstarszą pacjentką, która pokonała wirusa - i może być najstarszą w kraju, która to zrobiła! – napisano na Twitterze szpitala, zamieszczając także krótkie nagranie z oklaskami dla opuszczającej szpital poruszającej się na wózku pacjentki.

– Myślę, że sekretem jej długowieczności jest to, że jest aktywna fizycznie i bardzo niezależna. Uwielbiała tańczyć, jeździć na rowerze i grać w golfa. W grudniu miała operację biodra i w ciągu 30 dni znów chodziła – powiedziała jej 40-letnia wnuczka Alex Jones. – Zawsze też gotowała dla siebie, chociaż od czasu do czasu lubi pójść do McDonalda. Nie powiedziałem jej, że są teraz zamknięte. Ona jest naprawdę niesamowita i wiem, że cała rodzina nie może się doczekać, aby ją zobaczyć – dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  2. W Warszawie na własną rękę zrobisz test na wirusa. Znamy już adres i cenę
  3. TVP znalazło sobie nowego kozła ofiarnego. Jest nim ceniony specjalista, który sprzeciwił się narracji telewizji
  4. Ostre starcie w Sejmie. Marszałek próbowała uspokajać polityków
  5. Agata Duda drży o przyszłość córki. Pierwsza dama ma poważne powody do obaw
  6. Europa zamarła, zabrzmiał dzwon, miliony ludzi przeszły ciarki. Niezwykła chwila w rocznicę pożaru perły Francji

Źródło: Fakt