Influencerzy. TikTokŹródło: TikTok
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Grudnia 2020

Influencerzy piłują zęby, aby mieć idealny uśmiech. Sami się krzywdzą, żeby zaimponować w sieci

Od kilku tygodni influencerzy za pośrednictwem mediów społecznościowych piłują sobie zęby, by popisać się przed fanami. Skrajnie nieodpowiedzialna postawa nie tylko wywołuje szkody u gwiazd internetu, ale też daje przykład innym.

Zjawiska, jakie mają miejsce wśród amerykańskich influencerów nieustannie zadziwiają. Chęć uzyskania polubień oraz zaimponowania internautom, popycha młodzież do niebezpiecznych działań. Jednym z nich jest samodzielne piłowanie zębów przy użyciu pilnika, bądź innych, niedostosowanych do tego narzędzi.

Rossmann to nie tylko kosmetyki. Specjalna propozycja tuż przed Bożym Narodzeniem, jest w czym wybieraćRossmann to nie tylko kosmetyki. Specjalna propozycja tuż przed Bożym Narodzeniem, jest w czym wybieraćCzytaj dalej

Dlaczego influencerzy robią sobie krzywdę? Porażające nagrania okrążają sięć

Korekta uzębienia jest przedmiotem specjalizacji dentystów, chirurgów i stomatologów. Budowa zęba nie należy do najprostszych, a jest to jeden z ważniejszych elementów naszego ciała. Przypomnijmy, że influencerzy nie dokonali zaskakującego odkrycia. Polskie nastolatki, chcąc naśladować Agnieszkę Chylińską, samodzielnie piłowały jedynki, by upodobnić się do artystki. 

Zagraniczne zjawiska w zawrotnym tempie docierają do naszego kraju. Platformy takie jak TikTok, Instagram, Facebook, czy Twitter sprawiły, że granice między państwami stają się coraz bardziej umowne, gdyż w dowolnej chwili możemy obserwować życie niemal każdego człowieka, posiadającego konta w mediach społecznościowych. 

Fantastyczne wieści, niesamowita radość Tomasza Komendy. Jego rodzina się powiększyła, jest pierwsze zdjęcieFantastyczne wieści, niesamowita radość Tomasza Komendy. Jego rodzina się powiększyła, jest pierwsze zdjęcieCzytaj dalej

Rodzice coraz częściej nie doganiają swoich dzieci pod kątem nowych technologii, czy aplikacji. Jest to zrozumiałe, jednak należy pamiętać o zagrożeniu, jakie stwarza sieć. Zjawisko piłowania zębów, choć wciąż rozwija się poza granicami Polski, jest dostępnie dla rodzimej młodzieży. Influencerzy stanowią nie lada autorytety i dają przykład rówieśnikom

Widząc idola, cieszącego się ze zniszczenia uzębienia, część użytkowników TikToka może próbować naśladować gwiazdy. Natolatkowie znajdują się w trudnym okresie, gdyż ich dojrzałość emocjonalna oraz tożsamość wciąż się kształtują. Wielu z nich może nie mieć naturalnego filtra, odróżniającego dobrych działań od tych szkodliwych. 

Nawet 200 zł od Millennium na zakupy. Fantastyczna akcja, na propozycjach banku skorzystają już nie tylko klienciNawet 200 zł od Millennium na zakupy. Fantastyczna akcja, na propozycjach banku skorzystają już nie tylko klienciCzytaj dalej

Na platformie TikTok prężnie działa specjalistka - Dr S Manouchehri. Nieustannie tłumaczy zagrożenia, jakie płyną z samodzielnego naruszania struktury zęba. Chodzi nie tylko o walory estetyczne, ale o naruszenie szkliwa, nerwów, czy też trwałe uszkodzenia, mogące doprowadzać do nadwrażliwości, próchnicy oraz wypadania zębów, bądź jego obumarcia. 

Terapia oraz regeneracja jest awykonalna lub trwa od 10 do 15 lat. Szkliwo zaś nie podlega naturalnej odbudowie. Wiedzę z zakresu medycyny należy czerpać od specjalistów. Każdy, kto chce eksperymentować na swoim ciele powinien zasięgnąć rady specjalisty, który wyjaśni, z czym może wiązać się konkretne działanie. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Pamiętajmy też, by chronić dzieci przed szkodliwymi materiałami, umieszczanymi w sieci. 

Poniższe zdjęcia pochodzą z konta Dr S Manouchehriktóra szczegółowo objaśnia, z czym wiążą się podobne zabiegi. 

Influencerzy

Influencerzy

Influencerzy

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: [TikTok]