IMGW wydało ostrzeżenia najwyższego stopnia. Dotyczą one burz z gradem.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Czerwca 2020

Bardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikat

IMGW wydało ostrzeżenia najwyższego stopnia. Dotyczą one burz z gradem i silnego deszczu. Jest to kolejne ostrzeżenia w ciągu ostatnich dni i godzin. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy województwa śląskiego, a przede wszystkim województwa małopolskiego. To właśnie tam obowiązuje najwyższy stopień alertu, czyli trzeci. Ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku, do godzin porannych.

Ledwo co służby uporały się z usuwaniem skutków ostatniej nawałnicy, która przeszła województwem małopolskim w nocy z soboty na niedzielę, a już pojawiło się kolejne zagrożenie. Doszło do zerwania dróg, zalania szpitala i podtopień domów. Polska zmaga się z burzami już od ok. tygodnia. Anomalie pogodowe nie chcą dać za wygraną i atakują poszczególne regiony naszego kraju, przetaczając się przez całą Polskę. IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami z gradem. Może także silnie zawiać.

Szpital pilnie powiadomił prokuraturę. Znany polski dziennikarz zmarł w tajemniczych i budzących wątpliwości okolicznościachSzpital pilnie powiadomił prokuraturę. Znany polski dziennikarz zmarł w tajemniczych i budzących wątpliwości okolicznościachCzytaj dalej

IMGW ostrzega. Alerty najwyższego stopnia. Uwaga na burze z gradem

Jak wynika z komunikatów IMGW, burzami i deszczem zagrożona jest wciąż niemal cała Polska, od południa, aż po północ. W niektórych regionach naszego kraju mogą być jednak szczególnie intensywne i niebezpieczne. Najwyższy stopień alertu ostrzegawczego, czyli trzeci, obowiązuje dla Małopolski oraz dla części województwa śląskiego. Dotyczy on burz z gradem i silnego deszczu.

Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz dla części województwa śląskiego i małopolskiego, gdzie równocześnie obowiązuje dla poszczególnych powiatów ostrzeżenia trzeciego stopnia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki strajk, ludzie wyszli na ulice. Awantura, rozległy się krzyki: "Mamy dość. Episkopat do więzienia"
2. 3 osoby zginęły, są ranni. Są porażające nagrania, wszystko trafiło do internetu, smutne wiadomości z Wielkiej Brytanii

IMGW. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane zostało dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego i wschodnich powiatów wielkopolskiego. Oznacza, że mogą wystąpić tam anomalie pogodowe w postaci burz i deszczu, jednak o łagodniejszym stopniu nasilenia, niż jak w przypadku województw z obowiązującym alertem najwyższego, trzeciego stopnia.

Mieszkańcy niektórych województw, m.in. małopolskiego, śląskiego czy podkarpackiego, otrzymali w niedzielę alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dotyczące możliwych intensywnych opadów deszczu, burz z gradem i silnego wiatru. Możliwe są także lokalne podtopienia, podało RCB.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i czujności oraz o śledzenie komunikatów IMGW na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec taryfy ulgowej, komornicy wracają do pracy. Lepiej się pospiesz, zadłużenie może pociągnąć cię na dno
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Po co nam pszczoły, skoro mamy bańki mydlane. Nowy sposób zapylania kwiatów

Źródło: IMGW / gazeta.pl / RMF24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News