Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Źródło:Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Października 2019

Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019? Padł rekord

Niestety, finał nie jest dobrze wspominany ze względu na tragiczne zdarzenia, do których doszło w Gdańsku.

Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019? Tego roku padł kolejny rekord. Pieniądze zbierane były na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza.


Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019? Kwota wprawia w osłupienie


W 2019 roku WOŚP uzbierał 175 938 717,56 zł. Suma została uzupełniona o 15 990 016 zł z akcji “zapełniania ostatniej puszki Pawła Adamowicza”, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.


Celem fundacji organizującej coroczne zbiórki jest ochrona zdrowia, zwłaszcza najmłodszych. Założył ją znany, polski dziennikarz i showman, Jerzy Owsiak, w 1993 roku. Od tamtej pory każdej zimy ma miejsce tzw. Finał WOŚP, podczas którego w całej Polsce mają miejsce zbiórki pieniędzy oraz licytacje. Sam Owsiak jest również organizatorem Pol`n rock festiwal (wcześniej: Przystanek Woodstock). Za swoją działalność społeczną i charytatywną Jerzy Owsiak był kilkukrotnie nominowany do pokojowej nagrody nobla.


Zebrane pieniądze przekazywane są na zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całym kraju, a także przez prowadzenie sześciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Gdańsk miejscem tragedii 2019 roku


Choć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2019 roku zebrała rekordową sumę, jej finał nie kojarzy się z celebracją. Na scenę WOŚP wdarł się 27-letni zamachowiec i kilkakrotnie dźgnął nożem Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Włodarz miasta zmarł w szpitalu. Przed śmiercią jak co roku kwestował z mieszkańcami miasta i wygłosił uroczyste przemówienie podczas finału. 16 stycznia Andrzej Duda ogłosił, że w dniach 18-19 stycznia obowiązywać będzie żałoba narodowa.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News