Ikea powiększy swoją ofertę. To kolejny ukłon w stronę wegetarian.
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Stycznia 2020

Będzie kolejny powód do sporu? IKEA poszerza swoją ofertę

Ikea powiększy swoją ofertę. To kolejny ukłon w stronę wegetarian i kolejny powód do sporu? Po wzbudzających wiele kontrowersji wśród mięsożerców roślinnych klopsach, wege hot dogach i lodach, przyszedł czas na wegańskie penne z sosem bolońskim z dodatkiem roślinnego mięsa. Czy nowa pozycja w menu przekona do siebie więcej osób?

Jak pokazują dane, już 23% ludzi na całym świecie deklaruje ograniczanie spożywania mięsa. Także coraz więcej Polaków chce jeść zdrowiej. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w maju 2019 roku przez Roślinniejemy, aż 73% z nas jest gotowych ograniczyć spożycie mięsa na rzecz jego roślinnych alternatyw. Otwiera się coraz więcej knajp i restauracji dla wegetarian i wegan, a nawet największe i najbardziej znane przedsiębiorstwa robią ukłon w ich stronę. Jednym z nich jest właśnie Ikea, a teraz będzie można znaleźć w menu nowy bezmięsny posiłek - wegańskie penne z sosem bolońskim z dodatkiem roślinnego mięsa, które praktycznie nie różni się w smaku od zwykłego, zwierzęcego.

Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzejBiedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

Ikea robi kolejny ukłon w stronę wegetarian i zdrowego odżywiania. Powiększa ofertę w menu 

- W Ikea pozostajemy w bieżącym kontakcie z klientami, sprawdzamy ich oczekiwania i śledzimy globalne trendy - deklaruje Tomasz Jachimczak, Country Commercial & Range Manager z Ikea. - Dlatego wprowadzamy w naszych restauracjach roślinne opcje. Liczymy na to, że nowe penne z wegańskim sosem bolońskim, przygotowane we współpracy z The Vegetarian Butcher, przypadnie do gustu gościom restauracji Ikea - dodaje.

Badania wykazują, że większość z nas jest w stanie przerzucić się na dietę bezmięsną i ograniczyć do minimum lub nawet do zera spożywanie mięsa, pod warunkiem, że będzie ona spełniać nasze oczekiwania co do smaku, ceny i faktycznie korzystnego wpływu na zdrowie.

- Nasze wegetariańskie mięso niczym nie ustępuje pod względem tekstury i smaku mięsu zwierzęcemu - zapewnia Adrian Kociemba z Unilever, czyli firmy, która współtworzyła nową propozycję w menu Ikea.

- Współpraca Ikea z The Vegetarian Butcher to odpowiedź na te trendy oraz na zmieniający się świat, w którym goście coraz większą wagę przykładają do dbania o swoje zdrowie, środowisko i dobrostan zwierząt - dodaje Kociemba.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI