IKEA. PexelsŹródło: Pexels
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Stycznia 2020

Popularna komoda zabiła już 8 dzieci. Na pewno kiedyś ją widzieliście

Ikea będzie zmuszona zapłaci 46 mln dolarów odszkodowania rodzicom tragicznie zmarłego 2-letniego Józia, który został przygnieciony przez komodę Malm kupioną w sklepie w szwedzkiej sieci sklepów.

Gigantyczne odszkodowanie to efekt ugody zawartej między prawnikami szwedzkiej firmy z rodzicami tragicznie zmarłego 2-latka, Joleen i Craigiem Dudek. Jak podaje o2.pl, jest to najwyższe odszkodowanie w sprawie dotyczącej śmierci, jakie zarządzono do tej pory w Stanach Zjednoczonych.

2-letni chłopiec został przygnieciony przez ważącą kilkadziesiąt kilogramów komodę Malm, która stała w sypialni chłopca. Mebel przewrócił się na Józia, a następnie, uniemożliwiając dostęp do tlenu, spowodował jego śmierć. Ciało dwulatka zostało odnalezione przez jego ojca.

Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słaboPorównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słaboCzytaj dalej

Ikea wycofała model w 2016 roku

Jak podaje portal o2, Ikea zobowiązała się do przeprowadzenia specjalnej kampanii informacyjnej. Firma apeluje o zwrot wadliwych mebli, które zagrażają bezpieczeństwu najmłodszych.

Komoda Malm była powodem śmierci aż 8 dzieci w USA. "Z uzyskanego przez nas raportu dowiadujemy się, że Ikea otrzymała łącznie 186 zgłoszeń dotyczących incydentów, jakie miały miejsce z udziałem sprzedawanej przez firmę szafki. Aż w 91 przypadkach poszkodowane były dzieci", informuje o2.pl.

Szwedzka firma zdecydowała się wycofać mebel ze sprzedaży w 2016 roku. Miliony egzemplarzy komody zniknęły ze sklepów w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Ikea twierdziła początkowo, że aby mebel był całkowicie bezpieczny w użytkowaniu, należy przytwierdzić go do ściany.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego

3. Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa

4. Myśliwi coraz bardziej agresywni. Zaatakowali dwie kobiety

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News