Ikea wyrzuciła Tomasza Karolaka. Instagram/tomasz_karolak_officialŹródło: Instagram/tomasz_karolak_official
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Sierpnia 2020

Tomasz Karolak został wyrzucony z Ikea i nagrał film, ciąg dalszy afery. "Jeden baran z drugim ignorantem", komentuje Korwin-Piotrowska

Ikea zdaje się dbać o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno swojego personelu, jak i klientów. Postawa sklepu nie spotkała się jednak z aprobatą Tomasza Karolaka, uporczywie odmawiającego założenia maseczki, podczas zakupów. Nagranie, w którym zapowiada bojkot szwedzkiej sieci szybko obiegło internet. O komentarz pokusiła się nawet Karolina Korwin-Piotrowska.

Ikea dba o bezpieczeństwo klientów. Tomasz Karolak dostaje szału

Przypomnijmy, że kilka dni temu aktor znany z licznych polskich komedii, został wyproszony z jednego ze sklepów szwedzkiej sieci Ikea. Powodem była postawa Karolaka, zdecydowanie sprzeciwiającego się nakazowi zakrywania nosa i ust. – Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam badania krwi, że wszystko jest w porządku i nie mam koronawirusa i egzystuję normalnie na planach filmowych - relacjonował w zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu.

Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetuCzy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetuCzytaj dalej

Nie wiemy, jak dokładnie wyglądały sceny w Ikei, ale wszystko wskazuje na to, że Karolak dał popalić ochronie. Chciała bowiem wezwać do buntującego się aktora policję. Jak twierdzi Karolak, po służby powinien był zadzwonić on sam. - To ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził - mogliśmy usłyszeć na umieszczonym przez niego nagraniu.

Nie zaplanowaliście przelewów przed weekendem? Klienci PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Banku mogą mieć problemyNie zaplanowaliście przelewów przed weekendem? Klienci PKO BP, ING, BNP Paribas i Idea Banku mogą mieć problemyCzytaj dalej

Aktor zwrócił jeszcze uwagę, że założonych maseczek nie mieli klienci restauracji Ikea, spożywający posiłki. Sytuacja rozzłościła go tak bardzo, że zapowiedział bojkot sieci. Przyznał, że finalnie na zakupy wybrał się do innego sklepu, gdzie jego mało rozsądne z perspektywy zagrożenia epidemiologicznego zachowanie, zostało zaakceptowane.

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje zachowanie Tomasza Karola

Zachowanie aktora naturalnie sprowokowało falę komentarzy. Jedną z osób, które postanowiły odnieść się do jego zachowania, była Karolina Korwin-Piotrowska. Słynąca z punktowania polskich celebrytów publicystka, nie zostawiła na Karolaku suchej nitki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
2. Będą przyspieszone wybory parlamentarne? Ujawniono kulisy sporu w obozie władzy
3. Biedronka pilnie wycofuje trzy partie produktu. Może być niebezpieczny dla niektórych osób

– Jak jest taki kozak, to niech idzie trochę popracować na oddział, gdzie leżą chorzy na COVID-19. Niech ich rozbawi, bo leżą tam, często też umierają w samotności, bez bliskich, bo jakiś jeden baran z drugim ignorantem miał wszystko gdzieś – napisała na swoim Instagramie dziennikarka.

Korwin-Piotrowska nie musiała długo czekać na reakcję aktora. Karolak odpowiedział jej w charakterystycznym dla siebie tonie.  – Nie ma pani prawa mnie oceniać, ponieważ nie wie pani co, gdzie i kiedy ja robiłem dla chorych na COVID i nie tylko – wszak przypominam, że nagraliśmy piosenkę, z której dochód przeznaczony był na jednoimienny szpital MSWiA. Więc zapraszam do zapoznania się może z działalnością moją i nie tylko. Nie ma pani żadnego prawa mnie i kogokolwiek oceniać – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolność
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Pacjent upadł z bólu i wyszedł na czworaka. Po kilku godzinach czekania został wypisany
  4. Tadeusz Rydzyk jest chroniony przez prokuraturę? Dziennikarze dotarli do zdumiewających informacji
  5. "Czy minister sobie bimbał?" Ostre starcie na antenie Polsat News
  6. Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogo

Źródło: Onet