. Piotr Dębski
Źródło: Piotr Dębski
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 30 Października 2020

Iberion i warszawski Ratusz właśnie wyświetlili czerwony piorun na Pałacu Kultury. Niesamowity gest wsparcia dla kobiet

Niesamowity gest grupy mediowej Iberion, wydawcy 15 internetowych portali. Wspólnie z Ratuszem Starego Miasta w Warszawie postanowili zsolidaryzować się z kobietami. Na Pałacu Kultury i Nauki widnieje czerwony piorun, symbol Strajku Kobiet.

Na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w piątek 30 października właśnie pojawiła się czerwona błyskawica, która widnieć będzie od 17:30 do 24:00. Do sprawy odniósł się sam Rafał Trzaskowski. Zarząd grupy mediowej jest dotknięty wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej.

- W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - podsumował akcję grupy Iberion i warszawskiego Ratusza Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki - dodał prezes grupy Iberion Albert Wójcik.

- Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca - skomentował członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek.

Grupa mediowa Iberion chwilę po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w zeszły czwartek 22 października postanowiła okazać wsparcie kobietom. Jako pierwsza firma w Polsce zamieściła logotypy z czerwonymi piorunami zarówno w grupie mediowej, jak i w logotypach wszystkich 15 wydawanych przez nią portali internetowych. W grupie mediowej Iberion pracuje ponad 60 kobiet, a wszystkie pracownice 28 października otrzymały dodatkowy i płatny dzień wolny od pracy. Zarząd firmy całym sercem pragnie okazać solidarność ze wszystkimi Polkami, które są pokrzywdzone zmianami w ustawie antyaborcyjnej.

Iberion jest grupą mediową będąca wydawcą 15 portali tematycznych. W jej skład wchodzą internetowe serwisy: turyści.pl, pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierzat.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl.

iberion