Mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował.. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Narcyz_Witczak-Witaczy%C5%84ski_-_Hodowla_%C5%9Bwi%C5%84_w_1_Pu%C5%82ku_Szwole%C5%BCer%C3%B3w_na_terenie_koszar_przy_ulicy_29_Listopada_w_Warszawie_(107-178-1).jpg
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Narcyz_Witczak-Witaczy%C5%84ski_-_Hodowla_%C5%9Bwi%C5%84_w_1_Pu%C5%82ku_Szwole%C5%BCer%C3%B3w_na_terenie_koszar_przy_ulicy_29_Listopada_w_Warszawie_(107-178-1).jpg
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Stycznia 2020

Tajemniczy proces. Co stało się z mężczyzną hodującym świnie?

Hodowla świń, choć wymagająca, wydaje się niegroźna dla człowieka. Jak się okazuje, z pozoru łagodne świnie potrafią nawet zabić.

Miejscowość Osiek na Dolnym Śląsku. To właśnie tutaj doszło do tragicznego wypadku z udziałem zwierząt hodowlanych. "Gazeta Wrocławska” opisała sprawę śmierci 71-letniego mężczyzny. Szkielet odnalazł sąsiad hodowcy świń. Jak wykazała sekcja zwłok, śmierć nastąpiła w sposób niespotykany. Mężczyzna bowiem został zjedzony przez świnie, które hodował.

Według doniesień, 71-latek wynajmował posesję pod hodowlę trzody chlewnej. Z ustaleń śledczych wynika, że zwierzęta były krzyżówką świni hodowlanej i dzika. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prok. Lidia Tkaczyszyn, informuje:

- Hodowla składała się z dwóch dużych osobników oraz kilkunastu prosiąt.

Hodowla świń niosąca śmierć - co się wydarzyło?

Zmarły mężczyzna ostatni raz widziany był w Sylwestra. Poszedł po wodę do studni i nigdy nie wrócił. To właśnie przy niej, 8-ego stycznia znaleziono jego zwłoki. Mieszkańcy Osieka twierdzą, że właściciel trzody nie dbał o bezpieczeństwo. Zwierzęta nie były zamykane, swobodnie chodziły po posesji.

Nie żyje kobieta, która doznała wylewu w zakładzie pracy. Szef wywiózł ją do lasuNie żyje kobieta, która doznała wylewu w zakładzie pracy. Szef wywiózł ją do lasuCzytaj dalej

Jak twierdzi prokuratura, trudno będzie ustalić dokładną przyczynę śmierci mężczyzny. Być może bezpośrednim powodem była nagła utrata przytomności i upadek lub zawał. Ślady wskazują bowiem, że ciało mężczyzny zostało zjedzone przez głodne zwierzęta już po jego śmierci.

Po całym zdarzeniu na posesję wezwano powiatowego lekarza weterynarii. To on zdecyduje o dalszym losie świń z hodowli.

ZOBACZ TAKŻE:

1. "Wypłata 13. emerytury obniży nasze przyszłe świadczenia". Polacy teraz dostaną pieniądze, a potem zostaną z niczym?

2. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

3. Kasia Tusk zupełnie się rozkleiła. Nie mogła powstrzymać łez

4. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk