Henryk Jankowski wciąż budzi silne emocje.. Facebook/Karol GuzikiewiczŹródło: Facebook/Karol Guzikiewicz
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Czerwca 2020

Zdewastowano tablicę upamiętniającą ks. Henryka Jankowskiego. Sprawę w absurdalny sposób powiązano z LGBT

Henryk Jankowski wywołuje liczne spory w naszym kraju. W samym Gdańsku nieżyjący ksiądz ma wielu przeciwników. Otrzymał on jednak swoją tablicę upamiętniającą. Ważne dla katolików miejsce zostało zdewastowane przez nieznanych sprawców. Przedstawiciel Solidarności powiązał to zdarzenie ze społecznością LGBT.

Media społecznościowe obiegły zaskakujące informacje. Wszystko wskazuje na to, że w Gdańsku doszło do zniszczenia tablicy upamiętniającej księdza Henryka Jankowskiego. Przypomnijmy, że ciążą na nim zarzuty o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Swego czasu temat ten nie schodził z nagłówków największych, polskich mediów. Głos w tej sprawie zabierał nawet sam prezydent Lech Wałęsa. Akt wandalizmu został ostro skomentowany przez przedstawiciela Solidarności.

Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeGdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeCzytaj dalej

Henryk Jankowski. Ostre słowa działacza Solidarności "powstrzymać anarchię, złodziejstwo i LGBT"

"W cieniu wyborów zniszczono tablicę na murze stoczni przy Pomniku Poległych Stoczniowców. Tablica była naszym podziękowaniem dla księdza Henryka Jankowskiego za walkę o Solidarność i Wolną Polskę. Co na to Prezydent Gdańska i Policja, teren pomnika jest terenem miasta. [...] Głosujcie na Andrzeja Dudę, by powstrzymać anarchię, złodziejstwo i LGBT" - czytamy w skandalicznym wpisie Karola Guzikiewicza na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

To właśnie Guzikiewicz zaczął nagłaśniać incydent, do którego doszło w ostatnich dniach na terenie Gdańska. Jego bulwersujący wpis wywołał niemałą dyskusję. Niejasna deklaracja w sprawie osób LGBT i Andrzeja Dudy wzbudziła wiele kontrowersji. Aktywista wykorzystał okazję i z opisywania aktu wandalizmu sprawnie przeszedł do wygłaszania poparcia dla prezydenta Polski. Wciąż nie wiemy, jakie powiązanie mają osoby LGBT czy anarchizm z rozbitą tablicą prałata Jankowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: [Facebook/Karol Guzikiewcz]