Harry Potter wycofany z listy lektur jednej ze szkół. Kuriozalny powód.. pexels.com/didsŹródło: pexels.com/dids
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Grudnia 2019

Dyrektorka wycofała "Harry`ego Pottera" z listy lektur pod presją rodziców. Powód jest kuriozalny

Harry Potter został wycofany z listy lektur jednej z polskich szkół. Powód, jaki podają władze szkoły, wydaje się bardzo kuriozalny i śmieszny, a wszystko to za sprawą sprzeciwu zaniepokojonych rodziców dzieci. Wystosowali oni nawet petycję. Dyrektorka szkoły nie miała innego wyjścia.

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" nie będzie już należał do lektur Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Lisowie w gminie Herby. Taką decyzję podjęła dyrektor szkoły Katarzyna Adamik, po otrzymaniu petycji od rodziców, którzy nie zgadzają się na omawianie na lekcjach lektur tej serii powieści. Rodzice są bowiem zaniepokojeni "praktykami okultystycznymi, inicjacyjnymi, ezoterycznymi, a nawet satanistycznymi". O sprawie informuje portal lubliniecki.pl.

Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myśleniaDziałacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myśleniaCzytaj dalej

Harry Potter potępiony przez rodziców uczniów jednej ze szkół. Powołują się między innymi na swoje przekonania religijne

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" nie będzie omawiany na lekcjach języka polskiego w ZSP w Lisowie. Taką decyzję podjęła dyrektor szkoły po interwencji rodziców, którzy wystosowali w tej sprawie nawet specjalną petycję, którą dyrektorka otrzymała w październiku od rodziców klas III, IV i V.

- W związku z naszymi przekonaniami religijnymi, wnosimy petycję o podjęcie działań w celu całkowitego zniesienia lektury “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling z zajęć lekcyjnych języka polskiego w naszej szkole - piszą rodzice w petycji.

- Jest to książka, która dokładnie opisuje praktyki okultystyczne, inicjacyjne, ezoteryczne, a nawet satanistyczne. (...) Szkoła Hogwart, przedstawiona w książce jest zamkniętym światem przemocy i grozy, przekleństw i uroków. Świat ludzi jest poniżany, natomiast świat czarodziejów i czarownic jest gloryfikowany, przez co jest to zaproszenie młodego czytelnika nudnego świata ludzi do "ciekawego, pełnego przygód świata okultystycznego" - tłumaczą swoje obawy.

- My, jako katoliccy rodzice, nie możemy pozwolić, by treści wyżej wymienionej książki infekowały umysły i dusze naszych dzieci - dodają rodzice jako swój argument.

Twórcy petycji powołują się także na opinie egzorcystów oraz papieża Benedykta XVI, a jednocześnie nadmieniają, że książka nie jest na liście lektur obowiązkowych, ani nie widzą sensu, aby poświęcać jej czas na lekcjach języka polskiego.

Mimo nie podzielania zdania rodziców, dyrektor szkoły Katarzyna Adamik podjęła decyzję o zrezygnowaniu z omawiania tej książki na lekcjach i wycofaniu jej z listy lektur, stosując się do próśb rodziców.

- Grono Pedagogiczne ZSP w Lisowie wyraża ubolewanie, że Rodzice nie doceniają nauczycielskiej troski o wszechstronny rozwój uczniów. Naszym zdaniem uczniowie ZSP w Lisowie zostaną pozbawieni możliwości poznania książki znanej na całym świecie, a tym samym niejako wykluczeni z uczestniczenia w poznawaniu szeroko pojętej kultury - dodała jednak dyrektorka szkoły.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Co na to potencjalny elektorat? Przypominamy słowa Szymona Hołowni sprzed lat na temat prawa aborcyjnego

4. Jurek Owsiak wyszedł z Ostrego Dyżuru. Dopiero teraz wyznał, dlaczego nie było go w święta

5. Małgorzata Rozenek zakłada fundację. "Ruszamy w styczniu"

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala