Dziennikarka Hanna Lis odniosła się do otwarcia szpitala na Stadionie Narodowym.. Twitter/@hanna_lisowaŹródło: Twitter/@hanna_lisowa
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Października 2020

Dlaczego nie wpuszczono mediów? Hanna Lis spekuluje, co rząd może ukrywać na PGE Narodowym

Dziennikarka Hanna Lis odniosła się do otwarcia szpitala na Stadionie Narodowym. Jej zainteresowanie budzi fakt niewpuszczania przedstawicieli mediów na teren pierwszego szpitala tymczasowego w Polsce. "Co jest tak pilnie strzeżoną tajemnicą?".

Wobec stale rosnącej liczby osób zakażonych koronawirusem w czwartek otwarto tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym. To pierwsza tego typu placówka w kraju.

Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtuPorażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtuCzytaj dalej

– Dzisiaj otwieramy pierwszy szpital tymczasowy; jest to oddział szpitala MSWiA. Docelowo będzie to 1200 łóżek. W pierwszym etapie, który dzisiaj właśnie się kończy, uruchamiany 300 łóżek. Kolejny etap, to będzie za tydzień, dojdziemy do 500 łóżek. I potem w kolejnym etapie łącznie 1200 łóżek – przekazał na czwartkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

– Została wykonana olbrzymia praca logistyczna. Dość powiedzieć, że 45 km przewodów elektrycznych, 5 km rur z tlenem, agregaty tlenu, zbiorniki z tlenem, olbrzymia infrastruktura, która została zaprojektowana i wybudowana w rzeczywiście w imponującym tempie – dodał Dworczyk.

Hanna Lis komentuje szpital na Stadionie Narodowym

Do otwarcia placówki za pośrednictwem Twitttera nawiązała Hanna Lis. Dziennikarka krytycznie odniosła się do zakazu wstępu na teren szpitala przedstawicieli mediów.

Sanepid wprowadził nowe ważne zmiany, które mogą dotyczyć każdego. Warto się przygotowaćSanepid wprowadził nowe ważne zmiany, które mogą dotyczyć każdego. Warto się przygotowaćCzytaj dalej

"Pan minister jest pod wrażeniem infrastruktury Na Narodowym", napisała, komentując ministra zdrowia. "Jestem pod ogromnym wrażeniem infrastruktury stworzonej na stadionie narodowym w te 12 dni. Szpital tymczasowy to realne narzędzie, które będzie nas wspierało w ciągu najbliższych tygodni", mówił Adam Niedzielski.

Wpis Ministerstwa Zdrowia.

"Polacy nie bardzo, bo nie wpuszczono mediów na teren szpitala. Co jest tak pilnie strzeżoną tajemnicą?", pyta Lis, publikując przy tym kilka budzących liczne pytania fotografii z wnętrza placówki.

Wpis Hanny Lis.

Wpis Hanny Lis.

Dziennikarka kończy wpis, pytając, czy chodziło o ukrycie "muzealnych łóżek czy elektryki puszczonej na podłodze kanałami, o które będą się potykać lekarze w goglach".

Wpis Hanny Lis ochoczo skomentowali użytkownicy Twittera. "Jak ja się wstydzę za te łóżka", pisze jeden z nich. "Chyba nikt nie spodziewał się po tych orłach że puszczą media górą, to by wymagało jakiegokolwiek myślenia", czytamy dalej.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
2. GW: Niewiarygodne zachowanie NFZ wobec chorych na Covid-19. Fundusz popisał się niebywałą chytrością
3. Poszła na zakupy do Auchan i poczuła ogromne zagrożenie. Wezwała policję

Wpis Hanny Lis.

Warto zaznaczyć, że szpital na Stadionie Narodowym będzie oficjalną filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Oprócz szpitala na PGE Narodowym w stolicy powstanie również placówka w zlokalizowanej w dzielnicy Wola hali EXPO XXI. Nadzorować ma ją Wojskowy Instytut Medyczny.

źródło: Twitter

Kwiaciarze z całej Polski na skraju bankructwa, serce pęka. Rząd właśnie tak traktuje obywatelki i obywateliKwiaciarze z całej Polski na skraju bankructwa, serce pęka. Rząd właśnie tak traktuje obywatelki i obywateliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  2. Nieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny termin
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem