Hanna Lis otwarcie o chorobie. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Hanna Lis cierpi na przykrą chorobę, która nadal stanowi tabu. "Kobiecość nie musi boleć"

Hanna Lis od lat zmaga się z nietypową chorobą. Schorzenie to jest tematem, który wiele Polek podejmuje niechętnie. Znana dziennikarka postanowiła przełamać kolejne tabu. W rozmowie z dziennikarzem Plejady opowiedziała o swojej walce. Szczery wywiad z pewnością poruszy wiele kobiet.

W programie Marcina Cejrowskiego "Kwarantanna live" Hanna Lis bez ogródek opowiedziała o swojej chorobie. Wyjaśnimy, że u dziennikarki zdiagnozowano endometriozę. - Stało się to przypadkiem, ale ten przypadek sprawił, że nagle zrozumiałam, że ta choroba jest czymś po pierwsze nierozpoznanym, po drugie wstydliwym. Ja tego zupełnie nie rozumiałam - wskazuje Lis w rozmowie z Plejadą.

Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiWszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiCzytaj dalej

Hanna Lis: "Ta choroba jest bardzo nierozpoznana"

Zdaniem reporterki nie należy robić z endometriozy tematu tabu. Lis przytoczyła wydarzenie z przeszłości, z którym spotkała się podczas wykonywania swojej pracy. - Pamiętam, że to było jeszcze wtedy, kiedy pracowałam w Telewizji Polskiej. Byłam wówczas wraz z Ewą Wanat prowadzącą programu «Kobiecy punkt widzenia» i zaczepiła mnie wówczas Marzenka Rogalska, w toalecie zresztą. Mówi: słuchaj Hanka, bo Ty kiedyś coś mówiłaś o endometriozie, że Ty chorujesz, a my teraz mamy gości, mamy takiego profesora, który jest specjalistą od endometriozy i czy Ty byś mogła usiąść i pogadać? Ja wiem, że to będzie trudne - przytacza Plejadzie Hanna Lis.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policja w dużym, polskim mieście zaczęła kontrole. Mogą złapać każdego, lepiej się przygotować
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

Dziennikarka przedstawiła też ważny apel dla Polek. - Dziewczyny, tak jak ja, przez całe lata słyszały od swoich lekarzy: to ma boleć, to jest kobiecość, kobiecość boli, jak pani zajdzie w ciążę, to przejdzie. Kobiecość nie musi tak boleć, nie musi boleć tak, żebyśmy wyły i nie były w stanie normalnie funkcjonować. To nie przechodzi po ciąży. Wiem, bo u mnie po ciąży wróciła ze zdwojoną siłą - deklaruje Hanna Lis dla Plejady.

Warto podkreślić, że otwarte rozmowy o endometriozie, zdaniem Hanny Lis, pomogły wielu kobietom. Wyznała Plejadzie, że regularnie otrzymuje od Polek wiele podziękowań i wiadomości, w których chorujące dzielą się swoimi doświadczeniami oraz przeżyciami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [Plejada]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News