Gwiazda TVN o swojej chorobie i drodze do samoakceptacji. Wspiera przy tym inne kobiety.. instagram.com/mariankakowalewskaŹródło: instagram.com/mariankakowalewska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Stycznia 2020

Młoda gwiazda TVN o wstydliwej chorobie. Stworzyła specjalną bieliznę

Gwiazda TVN, 24-letnia Marianna Kowalewska zdobyła się na szczere wyznanie o swojej chorobie, z którą zmaga się od paru lat. Swoje cierpienie przekłada na działanie w szczytnym celu na rzecz innych kobiet, które są doświadczone tą samą chorobą i walczą o normalność.

Marianna Kowalewska to młoda, utalenowana aktorka, która dopiero zaczyna swoją przygodę z aktorstwem i sławą i już idzie jej to świetnie. Jest córką aktorów filmowych i teatralnych: Edyty Torhan i Macieja Kowalewskiego, po których oddziedziczyła talent. Marianna do tej pory znana jest głównie z takich serialów, jak: "Rojst" i "Barwy Szczęścia", a największą popularność zyskała dzięki roli w serialu TVN pt. "Pułapka", gdzie gra jedną z głównych ról u boku Agaty Kuleszy. Dziewczyna ma również talent wokalny.

Wyciekł list zabójcy Pawła Adamowicza. Tylko dla osób o mocnych nerwachWyciekł list zabójcy Pawła Adamowicza. Tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Gwiazda TVN o swojej chorobie i drodze do samoakceptacji. Wspiera przy tym inne kobiety i tworzy specjalną bieliznę. "Nie jestem jedyna. Blizny są świadectwem drogi, walki i zwycięstwa".

Jak się okazuje, Marianna Kowalewska jest także bardzo aktywna w mediach społecznościowych oraz lubi zabierać głos w ważnych sprawach społecznych i brać udział w różnych akcjach. Młoda aktorka właśnie stworzyła "Tutti", czyli pierwszą w Polsce markę bieliźniarską dla stomiczek.

Co to takiego i co skłoniło Mariannę do podjęcia tak trudnego tematu? W wieku zaledwie 16 lat, nastoletnia Marianna dowiedziała się, że cierpi na bardzo uporczywą, krępującą i przykrą chorobę - wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Zmieniała w tym czasie szkoły i przechodziły niezwykle trudne chwile z walką z chorobą, wykluczeniem ze strony otoczenia i akceptacją samej siebie.

- W nowe środowisko weszłam z toną silnych leków, przestraszona, wykluczona... Moje wspomnienia z liceum to głównie szpital, nieustannie zmieniające się sposoby leczenia i smutek. Dużo smutku. W walce z chorobą wspierała ją rodzina - wyznała w magazynie "Viva".

Niestety, jedynym wyjściem była stomia, czyli chirurgicznie wytworzone połączenie między przewodem pokarmowym (jelitem cienkim albo grubym) lub układem moczowym i skórą na brzuchu, umożliwiające wydalanie kału lub moczu. Wiąże się to z dyskomfortem fizycznym i psychicznym, szczególnie w przypadku tak młodej osoby. Jednak obecnie 24-letnia kobieta pogodziła się już z losem i tą chorobą. Postanowiła głośno i bez wstydu wypowiadać na ten temat, wspierając przy tym inne kobiety i nastolatki, doświadczone tym samym problemem. Aktorka wraz ze swoim narzeczonym stworzyła markę bieliźniarską, przeznaczoną właśnie dla stomiczek. W sieci opublikowała poruszające zdjęcie z kampanii fundacji STOMAlife, której jest ambasadorką, a w krótkim filmie promującym markę bielizny, Marianna mówi o tym, że pragnie przełamać stereotypy krążące na temat tej choroby. - Nie jestem jedyna. Blizny są świadectwem drogi, walki i zwycięstwa - mówi młoda gwiazda "Pułapki" TVN.

"O mojej chorobie i stomii mówię otwarcie. Chciałabym by każdy, kto z tego powodu zmaga się z wykluczeniem, mógł w pełni rozpocząć realizację swoich marzeń i pasji. Pragnę nieść wsparcie tym, którzy wstydzą się wychodzić z domu, realizować swoje zamierzenia zawodowe lub po prostu zwyczajnie umawiać się na randki. Stomia przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranej bieliźnie naprawdę w niczym nie przeszkadza" - przekonuje Marianna Kowalewska.

instagram.com/mariankakowalewska

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dobre wiadomości dla pracowników z długim stażem. Będzie chronić ich specjalna dyrektywa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom