Gwałt na nastolatce w centrum Bydgoszczy.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lipca 2020

Zbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w Bydgoszczy

Gwałt na nastolatce, do którego doszło w województwie kujawsko-pomorskim, postawił na nogi miejscową policję. Nastoletnia dziewczyna została wykorzystana seksualnie przez kilku napastników w Bydgoszczy. Funkcjonariusze ustalili, w jaki sposób mężczyznom udało się zwabić ofiarę do mieszkania w samym centrum miasta.

Informacja o prowadzonym postępowaniu przez bydgoskich śledczych potwierdzono już w rozmowie z miejscowym portalem "Express Bydgoski", podaje serwis o2.pl. Według zastępcy szefa prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adama Lisa nastoletnia dziewczyna została zgwałcona przez czterech sprawców w samym centrum miasta.

Jarosław Kaczyński coś szykuje? Ujawniamy, kto odwiedzał prezesa PiS na NowogrodzkiejJarosław Kaczyński coś szykuje? Ujawniamy, kto odwiedzał prezesa PiS na NowogrodzkiejCzytaj dalej

Gwałt na nastolatce w Bydgoszczy

– Mogę tylko potwierdzić, że takie postępowanie prowadzimy, dotyczy ono zbiorowego gwałtu w Bydgoszczy, którego mieli dokonać czterej pełnoletni, ale młodzi mężczyźni w jednym z mieszkań – przekazał Adam Lis, cytowany przez expressbydgoski.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 16-letnia Alicja miała przed sobą całe życie. Niewyobrażalna tragedia w Ligocie2. Smutna wiadomość dla seniorów. Zmieniono plany, nie mogą liczyć na wsparcie od rządu

Powołując się na dziennik "Fakt", o2 zwraca uwagę, że ofiara poznała swych oprawców kilka godzin wcześniej. Owego feralnego wieczora dziewczyna bawiła się w towarzystwie wspomnianych powyżej czterech młodych mężczyzn w jednym ze znajdujących się w Bydgoszczy klubów.

Nagły protest w Warszawie. Polskie Babcie mają dość i wyszły na ulice, sytuacja, jakiej nie byłoNagły protest w Warszawie. Polskie Babcie mają dość i wyszły na ulice, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Dziennikarzom udało się ustalić, że według wszelkiego prawdopodobieństwa nastolatka otrzymała drinka, do którego dorzucono tzw. pigułkę gwałtu. Odurzoną, nieświadomą dziewczynę zaciągnięto kolejno do mieszkania, gdzie miała zostać wykorzystana seksualnie. Czterech mężczyzn podejrzanych o zbiorowy gwałt na nastolatce zostało już zatrzymanych przez bydgoskich funkcjonariuszy.

Jak czytamy, sąd pozytywnie odniósł się do wniosku prokuratury, która apelowała o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec napastników. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Ze względu na dobro poszkodowanej, jak i delikatny charakter sprawy, personalia ofiary oraz sprawców nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Użycie pigułek gwałtu, podawanych ofiarom, które, będąc bezwładnymi, są następnie wykorzystywane, jest niestety dość powszechnym problemem. Tabletki nie mają smaku i zapachu, co w zasadzie uniemożliwia ich rozpoznanie w wypijanym napoju. Zażycie substancji może wywołać m.in. krótkotrwałe pobudzenie, senność czy podatność na sugestię. Po ustąpieniu działań pigułki pojawia się niepamięć. W efekcie ofiary częstokroć milczą, nie przekazując informacji władzom, przesycone wstydem wynikającym z poczucia, że to, co się zdarzyło, jest ich winą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkon
  2. Tarcza antykryzysowa miała chronić przed lichwą. Tymczasem pozbawiła Polaków pieniędzy
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Smutek ogarnął fanów na całym świecie. 33-letni sportowiec przegrał z COVID-19, walczył o życie przez cały miesiąc

Źródło: o2.pl / fakt.pl / expressbydgoski.pl