Dobromir Sośnierz poruszył temat gwałtu.. Jan Bielecki/East News
Źródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Października 2020

Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?

Dobromir Sośnierz zdecydował się poruszyć temat gwałtu. Wicepremier partii KORWiN wywołał tym samym burze w internecie. "Myślę, że ta jedna kobieta rocznie może się pogodzić z tym, że nie można zabić dziecka za winy ojca", czytamy we wpisie posła Konfederacji.

Polityk Konfederacji słynie – ujmijmy rzecz eufemistycznie – z mocno kontrowersyjnych wypowiedzi. Przypomnijmy, że wobec procedowania przez rządzących nowego projektu ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, Dobromir Sośnierz stwierdził, że są one "maszynkami zrobionymi z mięsa". Tym razem prawicowy poseł postanowił odnieść się do sprawy gwałtu. "Ile rocznie jest ciąży z gwałtu ? Opowiadacie o jakimś totalnym wyjątku, jakby to był poważny problem społeczny. Myślę, że ta jedna kobieta rocznie może się pogodzić z tym, że nie można zabić dziecka za winy ojca", czytamy we wpisie Sośnierza.

Seniorki miały dostać dodatek do emerytury, ale czeka je nowy podatek. Fatalne wiadomościSeniorki miały dostać dodatek do emerytury, ale czeka je nowy podatek. Fatalne wiadomościCzytaj dalej

Dobromir Sośnierz o gwałcie: "Mam upoważnienie, żeby się wypowiadać"

Wpis polityka skomentowano już przeszło 300-krotnie. Zdecydowana większość użytkowników Twittera w ostrych słowach skomentowała słowa posła Konfederacji, który zdaje się bez namysłu bagatelizować problem gwałtu. "Gdybyś był taką kobietą, gdybyś w ogóle mógł sobie wyobrazić bycie kobietą, nie opowiadałbyś takich pierdół, mizoginie", pisze jeden z internautów. Swoim przeciwnikom ochoczo odpowiada zresztą sam Sośnierz.

Czy to się wydarzyło naprawdę? TVP Info przebiło kolejną granicę, aż trudno uwierzyćCzy to się wydarzyło naprawdę? TVP Info przebiło kolejną granicę, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

W jego opinii ma on prawo do komentowania podobnych przypadków, gdyż... został do tego upoważniony. "Zawsze powtarzam — mam upoważnienie od wielu kobiet, w tym mojej mamy, żeby wypowiadać się w ich imieniu na ten temat", twierdzi, wywołując tym samym kolejną lawinę krytyki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wypowiedź Czarnka o kobietach jest kroplą w morzu. Nieznane wypowiedzi w rozmowach z Radio Maryja
2. Podwójne kotlety schabowe, niesamowicie soczyste z pyszną, chrupiącą panierką. Receptura samej Magdy Gessler podbija internet
3. Widzieliście go? Miał dopuścić się zatrważających czynów, policja musi go odnaleźć

Dobromir Sośnierz komentuje sprawę gwałtu.

Na te słowa Sośnierza odpowiedziała z kolei jedna z użytkowniczek Twittera, twierdząc, że w wieku 17 lat padła ofiarą gwałtu i w efekcie usunęła ciążę. "A ja, jako kobieta, która w wieku 17 lat usunęła ciążę z gwałtu, nie daje ci prawa mówić w moim imieniu. Wiec ustalmy, że swojej mamie i koleżankom zabronisz terminacji ciąży, a od reszty kobiet się odwal, bo nas tylko brzydzisz. Potrafimy same mówić w swoim imieniu".

Polityk Konfederacji nie miał jednak zamiaru odpuszczać, nazywając kobietę (która, jak twierdzi, od dawna ma już własną rodzinę i nie wstydzi się mówić o minionej traumie) morderczynią. "A ja nie daję Tobie, jako zabójcy, prawa do decydowania o prawie Twojej ofiary do życia, ponieważ 1. znajdujesz się w sytuacji oczywistego konfliktu interesów, 2. matka zabijająca dziecko nie zasługuje na prawo głosu".

Dobromir Sośnierz komentuje sprawę gwałtu.

Warto dodać, że sprawę wpisów posła poruszył już m.in. Onet. Sośnierz poczuł się jednak oburzony. Jak twierdzi, "nie napisał, że kobieta ma się pogodzić z ciążą z gwałtu, tylko z faktem, że nie może zabić dziecka za winy ojca". W efekcie domaga się usunięcia tekstu i sprostowania.

Źrodło: Twitter

Udzielał wywiadu w Polsat News, nie miał pojęcia, co dzieje się za jego plecami. Widzowie zobaczyli wszystkoUdzielał wywiadu w Polsat News, nie miał pojęcia, co dzieje się za jego plecami. Widzowie zobaczyli wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ekspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostu
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Służby nie nadążały, trudna, niebezpieczna noc. Z samego rana pojawiły się nowe ostrzeżenia pogodowe, uważajcie
  4. Biskup nie wytrzymał u Rydzyka, ostrzegał przed "gorszeniem młodzieży". Zaskakująco mocne słowa
  5. TVP Info znalazło sobie nowego "eksperta" po aktorze i gwiazdorze disco polo. Zrobi karierę?
  6. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości