Państwo Gućwińscy. https://www.flickr.com/photos/96799800@N07/27695919077Źródło: https://www.flickr.com/photos/96799800@N07/27695919077
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Grudnia 2019

Przykra prawda o państwu Gucwińskich. Na jaw wyszła lata po ich telewizyjnym debiucie

Gucwińscy przez przeszło 30 lat prowadzili w Telewizji Polskiej program "Z kamerą wśród zwierząt", śledzony przez miliony Polaków. Z TVP odeszli jednak w atmosferze skandalu. Później wyszły na jaw kolejne przykre fakty.

Prowadzony przez małżeństwo program powstawał od stycznia 1971 roku. Zdjęcia do "Z kamerą wśród zwierząt" prowadzone były we wrocławskim zoo, którego dyrektorem był Antoni Gucwiński. Przez lata para ukazywała dla telewidzów życie oraz zwyczaje wielu gatunków zwierząt. Widzowie pokochali program nie tylko za wiedzę, ale również za osobowość prowadzących.

Co więcej, audycja zdobyła liczne nagrody, w tym dwa Wiktory i dwa Złote Ekrany.

Informacje o stanie zdrowia Tomasza Lisa nie napawają optymizmem. Tymczasem w internecie mają miejsce obrzydliwe scenyInformacje o stanie zdrowia Tomasza Lisa nie napawają optymizmem. Tymczasem w internecie mają miejsce obrzydliwe scenyCzytaj dalej

Gucwińscy i otaczający ich skandal

Mimo że w 2001 roku TVP zapewniało, że formuła programu najzwyczajniej się wyczerpała, media twierdzą, że za decyzją rezygnacji z dalszego kręcenia programu kryły się sprawy polityczne. Na tym jednak nie koniec.

Gucwiński został bowiem oskarżony o znęcanie się nad niedźwiedziem imieniem Mago. Mężczyzna został uznany winnym w 2011 roku. Sąd zrezygnował jednak z kary, mając na względzie duże zasługi w propagowaniu ochrony zwierząt Gucwińskiego. Były dyrektor zoo miał jedynie zapłacić 1000 złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Niedźwiedź przez 10 lat był trzymany w małym betonowym bunkrze. Sąd uznał, że trzymanie zwięrzęcia w takich warunkach należy uznać za znęcanie się.

Co ciekawe, pierwszy proces został wygrany przez Gucwińskiego. Sąd stwierdził wówczas, że niedźwiedź nie żył w niewłaściwych warunkach, ponieważ... nie zdechł.

Mężczyzna ostatecznie został jednak skazany. W efekcie para była zmuszona opuścić dotychczasowe mieszkanie oraz zrezygnować z pracy we wrocławskim zoo. Wielu ludzi wciąż z tkliwością wspomina małżeństwo oraz prowadzony przez nich program.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie

2. Seniorzy masowo oddawani do szpitali na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja "Wspólne święta"

3. Karetka pod domem Kaczyńskiego. Co się stało?

4. Kolizja limuzyny rządowej z tirem. Jarosław Gowin był w aucie

5. Nie żyje twórca kultowego programu "Zrób to sam", Adam Słodowy

6. Nowe informacje o porannej tragedii w Polsce, której nikt nie przeżył, ścinają z nóg. Chodzi o wiek ofiar

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News
Chcesz wiedzieć o najważniejszych wydarzeniach? Kliknij i dołącz za darmo do ekskluzywnej listy czytelników informowanych na bieżąco