Grób Piotra Woźniaka-Staraka. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Sierpnia 2020

Grób Piotra Woźniaka-Staraka już tak nie wygląda. Dziennikarze udali się na miejsce

Grób Piotra Woźniaka-Staraka na warszawskich Powązkach został odnowiony. Ujawnione fotografię mogą stanowić zaskoczenie. Agnieszka Woźniak-Starak będzie musiała podjąć decyzję w sprawie miejsca pochówku swojego męża.

Wczoraj, 18 sierpnia minęła pierwsza rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Sprawa jego wypadku oraz pochówku wciąż jest przedmiotem sądowego procesu. Agnieszka Woźniak-Starak od wielu miesięcy nie może przeżyć swojej żałoby w domowym zaciszu. Wszystko przez wzgląd na przedłużające się rozprawy. Przypomnijmy, że pierwsze posiedzenia w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka miały odbyć się jeszcze w kwietniu. Kryzys epidemiczny sprawił, że wymiar sprawiedliwości musiał zawiesić swoje sesje. Dopiero od kilku tygodni sędziowie analizują, czy Mirosław S. dopuścił się złamania przepisów dotyczących sposobów organizacji pogrzebów.

Poważne problemy Poważne problemy "Pytanie na śniadanie" w TVP. Dziennikarka miała otrzymać specjalne zadanieCzytaj dalej

Grób Piotra Woźniaka-Staraka został odnowiony. Agnieszka Woźniak-Starak pochowa męża na Powązkach?

Przypomnijmy, że proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Prywatności Agnieszki Woźniak-Starak oraz delikatna i wrażliwa sprawą, jaką jest pochówek jej męża, sprawiła, że jedynie najbliżsi mogą śledzić przebieg procesu. - Decyzją kierownictwa sądu na odbywające się od czerwca rozprawy w naszym sądzie wpuszczane są tylko strony. Nie ma wyjątków dla mediów, nie będzie możliwości wejścia do sądu dla dziennikarzy - przekazał dla "Onetu" prezes Sądu Rejonowego w Giżycku Lidia Należyty. Osobą oskarżoną jest Mirosław S. To właśnie on miał otrzymać pełnomocnictwa do organizcji pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka.

Prowadząca Prowadząca "Nasz nowy dom" spisała testament. Katarzyna Dowbor zapisała w nim nie tylko swoje dzieciCzytaj dalej

Pierwsze zawiadomienia oraz możliwe nieprawidłowości były nagłaśniane przez tamtejszy sanepid oraz wójta niewielkiej gminy. Decyzją Agnieszki Woźniak-Starak oraz jej najbliższych nieżyjący przedsiębiorca spoczął na prywatnej posesji w Fuledzie, na mazurach. Jak podaje "Onet", do zorganizowania ceremonii w miejscu innym niż cmentarz, niezbędna jest zgoda Inspektora Sanitarnego. Okazuje się, że sanepid mógł nie wydać pozwolenia na to działanie. Inspektor Janusz Dzisko w rozmowie z "Onetem" dodał też, że nie wydano decyzji dotyczącej ekshumacji prochów Piotra Woźniaka-Starak. Oznacza to, że jego grób na warszawskich Powązkach pozostaje pusty.

Agnieszka Woźniak-Starak pochowa Piotra Woźniaka-Starak na Powązkach?

Już w najbliższej przyszłości wymiar sprawiedliwości wyda wyrok w sprawie Mirosława S. Dziennikarze "Onetu" informują, że giżycka policja skierowała wniosek o ukaranie podejrzanego grzywną w wysokości 500 złotych. Po zakończeniu procesu Agnieszka Woźniak-Starak będzie mogła, wspólnie z bliskimi, podjąć decyzję w sprawie miejsca pochówku swojego męża. W ostatnim czasie ujawniono zdjęcia odnowionego grobu Piotra Woźniaka-Staraka na warszawskich Powązkach. Eleganckie, szykowne i zadbane miejsce najprawdopodobniej okaże się miejscem spoczynku mężczyzny. Przypomnijmy, że Piotr Woźniak- Starak zmarł w wyniku urazu głowy. Uszkodzenia były spowodowane wypadkiem na motorówce wodnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramat Rafała Mroczka. Trwa walka z czasem
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Zajęli mu konto za 14 lat niepłacenia abonamentu, zrobił więc jedną rzecz. Sąd uznał, że nie musi płacić

Grób Piotra Woźniaka-Staraka jest otoczony kwiatami oraz zielenią. Wciąż nie znamy oficjalnej decyzji Agnieszki Woźniak-Starak w sprawie miejsca pochówku zmarłego. Niewykluczone, że prace remontowe były wykonywane pod ewentualne przenoszenie prochów. Dramat dziennikarki już w najbliższych tygodniach dobiegnie końca. Po zamknięciu ciągnących się rozpraw, będzie mogła ruszyć do przodu i dalej rozwijać swoją karierę. Z medialnych pogłosek wiemy, że prezenterka może rozpocząć pracę w "Dzień dobry TVN"

Autorem zdjęcia jest MAREK ZIELINSKI/AGENCJA SE/East News.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada
  2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Dramatyczne sceny w Gdańsku. Nikt nie reagował. "Cała drżę ze strachu"

 Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!