Grób Kory ma upamiętniać artystkę i wartości, jakie wyznawała w trakcie kilkudziesięciu lat kariery.. wikipedia/Herrzipp/Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0Źródło: wikipedia/Herrzipp/Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Lipca 2020

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewał

Grób Kory ma upamiętniać artystkę i wartości, jakie wyznawała. Widok mogiły legendy polskiej muzyki nadal wywołuje ogromną nostalgię w fanach jej twórczości. Niektórych przyprawia też o zachwyt. Przed kilkoma tygodniami na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach stanął wyjątkowy pomnik. Dziś, w drugą rocznice śmierci Olgi Jackowskiej, artystkę w rozmowie z Faktem wspomniała jej siostra.

Dziś mija druga rocznica śmierci Kory. Wybitna polska wokalistka Kora zmarła 28 lipca 2018 roku. Liderka zespołu Maanam odeszła w wieku 67 lat w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu, w otoczeniu najbliższych osób. Od dawna zmagała się z chorobą nowotworową. Informację o jej śmierci jako pierwszy na oficjalnym facebookowym profilu artystki przekazał mąż Kamil Sipowicz.

Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?Czytaj dalej

Grób Kory i znak nieskończoności

Informację o nowym pomniku, który przed dwoma tygodniami stanął na grobie artystki, przekazano na nadal aktywnym profilu wokalistki na Facebooku. "Chcieliśmy jak najdłużej utrzymać kolorowy ogród na grobie Kory. Był wspólnym dziełem tych, którzy Korę kochali - i za muzykę, i za jej nieprzeciętną osobowość. Bardzo dziękujemy za wszystkie kwiaty, znicze i inne dowody pamięci. Nadszedł jednak czas, by zmienić wygląd tego miejsca".

Prowadząca Prowadząca "Nasz nowy dom" uratowała życie. Niewielu wie, że zebrała się na tak wzruszający gestCzytaj dalej

W miejscu dawnego ogrodu stanął pomnik z rzeźbą skulonej kobiecej postaci. Uświetniają go dwa napisy: "Kora" oraz 1951 i znak nieskończoności. Całość ma być hołdem dla wartości wyznawanych przez legendę polskiej muzyki. Swój zachwyt wobec pomnika Kory – choć połączony z bólem – zdążyli wyrazić już internauci. "Siedzę na Powązkach przy grobie Tuwima i myślę, jak pięknie zmienił się grób Kory.", pisze jedna z użytkowniczek Facebooka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jeśli je masz, możesz zarobić ponad 8 tysięcy złotych. Chodzi o pozornie zwykłe 10 groszy
2. Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążę
3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie 

grób kory

Zdjęcie zostało udostępnione za zgodą autora i pochodzi z grupy na Facebooku: "Maanam i Kora Królowa Polskiego Rocka".

Wzruszającego wywiadu "Faktowi" udzieliła również siostra Kory. – Oleńka jest cały czas przy mnie. Czuję to bardzo mocno. W myślach rozmawiam z nią i nie ma dnia, abym jej nie wspominała. Ciągle jest żal, że tak szybko odeszła, ale jej energia była tak wspaniała, że to nie zginęło. Jak z kosmosu zjawiła się na ziemi, tak teraz wróciła w swoje strony i tam się spełnia, w innym wymiarze. To jest pocieszające. Poza tym twórczość, którą zostawiła, daje mi ukojenie – wskazała Anna Kubczak.

Z ogromną tkliwością opowiedziała też o początkach artystycznej kariery Kory. – Pamiętam, że jak przyszła na świat, była śliczna. Była też bardzo uzdolniona. Nasza mama miała piękny, mocny głos i ona ten dar odziedziczyła po niej – wspomina siostra zmarłej piosenkarki. – Od dziecka pochłaniała książki. Literatura ukształtowała jej inteligencję i wszechstronną wiedzę. Dzięki niej posługiwała się pięknym słowem. Przywiązywała ogromną wagę do słowa mówionego i zawsze pięknie wyrażała swoje myśli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. A jednak, cmentarze mogą być dziś otwarte. Prezydent wydał komunikat dla jednego miasta. Tysiące Polaków wstrzymało się od podróży
  2. To już oficjalne. Nowa regulacja wejdzie w życie od wtorku
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Złota kapusta jest prawdziwą bombą witaminową. Rozgrzewający przysmak zachwyci każdego

Źródło: Facebook / fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!