Grób Kory ma upamiętniać artystkę oraz wartości, jakie wyznawała.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Sierpnia 2020

Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Trudno powstrzymać emocje

Grób Kory na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach ma absolutnie nietuzinkowy charakter, co w najlepszy z możliwych sposobów symbolizować może wkład, jaki wniosła artystka w polską muzykę. Nagrobek ma ponadto upamiętniać wartości, jakie wyznawała liderka zespołu Maanam.

Kora od dawna zmagała się z chorobą nowotworową, o czym opowiadała jednak niechętnie. Liderka zespołu Maanam zmarła 28 lipca 2018 roku. Wybitna polska artystka odeszła w wieku 67 lat w swoim ukochanym domu w Bliżowie na Roztoczu. W ostatnich chwilach piosenkarce towarzyszyć mieli najbliżsi, a jako pierwszy informację o jej śmierci przekazał mąż wokalistki Kamil Sipowicz.

Polski senator przekazał bardzo przykre, niepokojące informacje. Jest zakażony, właśnie wydał pilny apelPolski senator przekazał bardzo przykre, niepokojące informacje. Jest zakażony, właśnie wydał pilny apelCzytaj dalej

Grób Kory z dwoma wyjątkowymi napisami

Przed kilkoma dniami obchodziliśmy drugą rocznicę śmierci artystki, co w naturalny sposób doprowadziło do setek wspomnień związanych z Korą, częstokroć publikowanych w mediach społecznościowych polskich celebrytów. Wyjątkowego wywiadu dziennikowi "Fakt" udzieliła z kolei siostra zmarłej, Anna Kubczak. – Oleńka jest cały czas przy mnie. Czuję to bardzo mocno. W myślach rozmawiam z nią i nie ma dnia, abym jej nie wspominała. Ciągle jest żal, że tak szybko odeszła, ale jej energia była tak wspaniała, że to nie zginęło. Jak z kosmosu zjawiła się na ziemi, tak teraz wróciła w swoje strony i tam się spełnia, w innym wymiarze. To jest pocieszające. Poza tym twórczość, którą zostawiła, daje mi ukojenie – wskazała.

W sercu stolicy ruszył gigantyczny marsz, doszło do pierwszych incydentów. Podpalono flagę LGBT, na miejscu jest policjaW sercu stolicy ruszył gigantyczny marsz, doszło do pierwszych incydentów. Podpalono flagę LGBT, na miejscu jest policjaCzytaj dalej

Siostra wokalistki wspomniała, że jej talent artystyczny dał o sobie znać stosunkowo wcześnie. – Pamiętam, że jak przyszła na świat, była śliczna. Była też bardzo uzdolniona. Nasza mama miała piękny, mocny głos i ona ten dar odziedziczyła po niej – wyjawiła "Faktowi" Kubczak, wspominając ogromną rolę, jaką w życiu Kory odegrała literatura. Wartości prezentowane przez liderkę Maanam to jednak więcej niż miłość do słowa. Piosenkarka mocno ceniła również walkę o prawa kobiet i jawnie sprzeciwiała się pedofilii w polskich Kościele. Jej utwór "Tylko nie mów nikomu" mógł zainspirować zresztą braci Sekielskich do zatytułowania swego drugiego dokumentu w ten właśnie sposób.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Wiadomo już gdzie Amerykanie ulokują w Polsce swoje czołgi. Liczebność wojsk się zwiększy

Przed przeszło dwoma tygodniami na grobie artystki stanął nowy pomnik, który ma upamiętniać wspomniane powyżej wartości wyznawane przez Korę. Uświetniają go dwa napisy: "Kora" oraz 1951 i znak nieskończoności zastępujący datę śmierci. Nad całością widnieje zaś rzeźba przedstawiająca skuloną kobiecą postać. Pomnik zastąpił swoisty ogród, który poprzednio zdobił miejsce pochówku wokalistki.

Grób Kory przedstawia się wyjątkowo.

Grób Kory przedstawia się wyjątkowo.

"Chcieliśmy jak najdłużej utrzymać kolorowy ogród na grobie Kory. Był wspólnym dziełem tych, którzy Korę kochali - i za muzykę, i za jej nieprzeciętną osobowość. Bardzo dziękujemy za wszystkie kwiaty, znicze i inne dowody pamięci. Nadszedł jednak czas, by zmienić wygląd tego miejsca", czytamy na wciąż aktywnym profilu Kory w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski apeluje do wszystkich Polaków. Prosi o jedną rzecz, każdy musi się dostosować
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Bezrobocie, inflacja i PKB. Wychodzimy obronną ręką na tle UE
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. W jednej chwili wszystko znikło. Nic nie dało się zrobić. Mieszkańcy zachodniej Polski są zdruzgotani

Źródło: fakt.pl / facebook / East News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News