Grób Rajmunda Kaczyńskiego. (zdj. Il. ) ; Flickr/MartiŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Marti
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Lipca 2020

Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół

Grób Rajmunda Kaczyńskiego może wzruszyć wielu sympatyków rodziny prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Ujawnione zdjęcia z miejsca pochówku ojca Lecha i Jarosława nie pozostawiają złudzeń. Mało kto zauważył szczegół umieszczony na eleganckim i skromnym nagrobku.

Rajmund Kaczyński urodził się w 1921 roku. Zasłużony żołnierz uzyskał stopień porucznika Wojska Polskiego. Walczył też o wolność i suwerenność naszego kraju w Powstaniu Warszawskim. Ojciec prezydenta i lidera Zjednoczonej Prawicy był też wykładowcą na Politechnice Warszawskiej. Zmarł w 2015 roku, a jego ciało zostało pochowane na warszawskich Powązkach. Ciało inżyniera znajduje się w rodzinnej mogile wspólnie ze swoimi rodzicami. Szczególne kontrowersje budzi fakt pochówku Jadwigi Kaczyńskiej, która spoczęła wspólnie ze swoimi nieżyjącymi najbliższymi. 

Tragiczne doniesienia, nie żyje młody, popularny polski muzyk. Dramat na wieczorze kawalerskimTragiczne doniesienia, nie żyje młody, popularny polski muzyk. Dramat na wieczorze kawalerskimCzytaj dalej

 Grób Rajmunda Kaczyńskiego zapiera dech w piersiach

Rajmund Kaczyński mógł być dumny z karier obu synów. Pierwszy z nich, Lech Kaczyński, pełnił urząd prezydenta Polski, a jego brat, Jarosław Kaczyński, do dziś przewodzi największemu ugrupowaniu w naszym kraju. Prawo i Sprawiedliwość już od 5 lat wpływa na życie oraz sytuacje naszego społeczeństwa. Ojciec polityków został też odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari, Krzyżem Powstania Warszawskiego oraz Krzyżem Walecznych. 

Agnieszka Woźniak-Starak nagle straciła męża, teraz przeżywa kolejny dramat. Jaką podejmie decyzję?Agnieszka Woźniak-Starak nagle straciła męża, teraz przeżywa kolejny dramat. Jaką podejmie decyzję?Czytaj dalej

Należy podkreślić, że ceremonia pogrzebowa Rajmunda Kaczyńskiego była skromna. Jedynie najbliżsi oraz rodzina wzięli udział uroczystościach. Przypomnijmy, że w prasie nie publikowano też nekrologów odnoszących się do śmierci ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Poruszające wydarzenie poprowadził biskup polowy Tadeusz Płoński. Na stronie Wikipedii możemy zauważyć zdjęcie grobu żołnierza Wojska Polskiego. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Od dzisiaj hit w Lidlu. Niezbędne wakacyjne akcesoria bez których ani rusz za grosze
 

Grób Rajmunda Kaczyńskiego jest niezwykle elegancki, ale też skromny. Na ujawnionych fotografiach widzimy, że miejscem pochówku wykładowcy nieustannie opiekują się jego najbliżsi. Miejsce, w którym leży ojciec braci Kaczyńskich, jest wyjątkowo zadbane. Na wypolerowanej i uprzątniętej mogile możemy dostrzec kwiaty, znicze. Mało kto dostrzegł jeden szczegół. Chodzi o przetarty napis "Żołnierz AK, Kawaler Krzyża Virtuti Militari". 

Grób Rajmunda Kaczyńskiego

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesłychane, kolejna radosna nowina u Małgorzaty Rozenek. Gratulacje
  2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Nie żyje prowadzący "Milionerów". Z jego ust padały pytania z geografii. Świat nie wierzy

Źródło: [Pikio.pl/Wikipedia Grzegorz Petka ]