Greta Thunberg
Źródło: https://www.facebook.com/pg/gretathunbergsweden/photos/?ref=page_internal
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Grudnia 2019

Greta Thunberg walczy ze smogiem i globalnym ociepleniem w wyjątkowy sposób. Opublikowano nagranie

Greta Thunberg, nastoletnia ekolożka ze Szwecji, dopłynęła do brzegów Lizbony. Jako środek transportu wybrała katamaran, a rejs trwał 20 dni. Mamy nagranie z zejścia na ląd.

Katamaran o nazwie La Vagabonde, z Gretą Thunberg na pokładzie, wypłynął 13. listopada z Hampton w stanie Wirginia. 16-letnia aktywistka wybrała ten środek transportu, mając na względzie ekologię – nie chciała bowiem pokonać Atlantyku samolotem. Słowem, walkę ze zmianami klimatycznymi przedłozyła nad własny komfort.

Greta Thunberg wybrała wykorzystujący energię słoneczną i hydrogeneratory katamaran

Pokonanie Atlantyku na pokładzie katamaranu zajęło Thunberg 20 dni. Dziś przybiła do Lizbony, gdzie spotka się z działaczami klimatycznymi. Następnie będzie odpoczywać przed wyjazdem do Madrytu.

– Są ludzie, którzy mówią, że jestem na to za młoda. Zgadzam się z nimi. My wszyscy młodzi aktywiści jesteśmy za młodzi, ale dorośli ludzie przy władzy nie biorą na siebie tej odpowiedzialności, więc my musimy – mówi szesnastolatka.

Odbiera wiarę w ludzkość. Nielegalna farma w Polsce, psy z głodu posunęły się do ostatecznościOdbiera wiarę w ludzkość. Nielegalna farma w Polsce, psy z głodu posunęły się do ostatecznościCzytaj dalej

Szczyt klimatyczny COP25 rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do 13. grudnia.

Warto dodać, że by dotrzeć na szczyt klimatyczny OZN, w którym Thunberg wzięła udział we wrześniu, Szwedka również podróżowała jachtem. Przepłynęła wówczas z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku.

Na pokładzie katamaranu oprócz Thunberg znajdowali się również jego właściciele, Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu wraz z 11-miesięcznym synem, oraz żeglarka Nikki Henderson.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kamil Durczok przyznał się do winy. Grozi mu 25 lat więzienia

2. Szymon Hołownia niewiele mówi o swojej żonie. Wykonuje bardzo rzadki zawód

3. Krystyna Pawłowicz bez pełnej emerytury. Może czuć się oszukana przez kolegów z PiS.

4. Mąż Kory przerwał milczenie po latach. Przeszywające wyznanie

5. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie

6. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy