Grażyna Szapołowska. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Stycznia 2020

Dziś już nikt nie pamięta sytuacji sprzed lat. Grażyna Szapołowska straciła majątek

Grażyna Szapołowska jest prawdziwą ikoną polskiego kina dawnych lat. Debiutowała jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku, najpierw na deskach Wrocławskiego Teatru Pantomimy a następnie - Teatru Narodowego w Warszawie. W między czasie okazało się, że świetnie sprawdza się przed kamerą. Na swoim koncie aktorka ma m.in. nagrodzoną Orłem za główną rolę kobiecą kreację Telimeny w filmie Pan Tadeusz.

Szapołowska współpracowała z najważniejszymi, polskimi reżyserami. Poza Wajdą, warto wymienić tutaj Krzysztofa Kieślowskiego. Aktorka zagrała w "Bez końca" oraz "Krótkim filmie o miłości". Za drugą ze wspomnianych ról otrzymała nagrodę Srebrnego Hugo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago.

Aktorka znana z Aktorka znana z "Barw Szczęścia" planowała własny pogrzeb. Dziś dziękuje opatrznościCzytaj dalej

Szapołowska nie bała się zagrać lesbijki w węgierskim filmie "Egymásra nézve". Jej odwaga przełożyła się również na inne dziedziny życia - w tym i biznes. Dziś niewiele osób pamięta, że aktorka próbowała swoich sił w branży kosmetycznej.

Grażyna Szapołowska straciła majątek

Niewiele osób pamięta dziś, że w 2001 roku Szapołowska otworzyła firmę Sza Cosmetics. Aktorka planowała wypuścić pierwszą w Polsce linię ekskluzywnych kosmetyków dla cery dojrzałej. Twierdziła wówczas, że na planie filmowym poznała kobietę, robiącą kosmetyki wyłącznie z naturalnych składników, które działały niczym eliksir młodości. Zainspirowana, postanowiła zainwestować w Instytut Sza. Po kilku latach badań na rynek wypuściła kremy na dzień i na noc Sza-Dziki Ryż. Ich cena wahała się między 70 a 160 zł. Niestety, nabywcy się nie znaleźli a o marce prawie nikt już dziś nie pamięta.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Zrzut paliwa nad szkołą i placem zabaw. 17 dzieci i 9 dorosłych ucierpiało, samolot miał lądować awaryjnie

3. Tadeusz Rydzyk nagle zadzwonił do Radia Maryja. Znalazł winnych śmierci profesora

4. Do sieci wyciekło nagranie, które kładzie cień na relację Meghan Markle i księcia Harry`eo. Będą mieli poważne problemy

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom