górnicy. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Lipca 2020

Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, "są gotowi do bardzo radykalnych działań"

Górnicy zapowiadają masowe protesty, jeśli rząd w dalszym ciągu będzie rozważał wygaszanie kopalni Polskiej Grupy Górniczej. Centrale związkowe zapowiedziały, że są gotowe do podjęcia nawet bardzo radykalnych działań, by zablokować jakiekolwiek zakusy resortu aktywów państwowych w tym temacie.

Informacje o szykowanych protestach potwierdził Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników w Polsce, który był gościem "W samo południe" na antenie RMF FM.

Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluJoanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluCzytaj dalej

Górnicy grożą protestami

Wacław Czerkawski bardzo negatywnie ocenił podejście ministra aktywów państwowych Jacka Sasina do rozmów z górnikami. - Sasin próbował zrobić manewr na zasadzie: dziel i rządź. Próbował prowadzić rozmowy z poszczególnymi związkami, wybierając sobie lepszych i gorszych - stwierdził. - Związki górnicze na szczęście zorientowały się, o co chodzi. Wróciliśmy do naszej sprawdzonej formuły - ustalenia są na poziomie wszystkich związków. To jest jedyny sposób, żeby przeciwstawić się tak fatalnym założeniom reformy górnictwa - tłumaczył.

Kot spotyka małego króliczka, który został osierocony. Później robi coś, co jest niespodziewane i zaskoczy każdegoKot spotyka małego króliczka, który został osierocony. Później robi coś, co jest niespodziewane i zaskoczy każdegoCzytaj dalej

- Górnicy i związki zawodowe działające w górnictwie chodzą twardo po ziemi. Do tej pory nie było tak, że wszystko było idealnie. Restrukturyzacja trwa cały czas. Ten rząd zdążył już zamknąć 14 zakładów górniczych, w tym dwie czynne kopalnie. Ale robiono to w miarę umiarkowanie, zapewniając miejsca pracy dla górników. Nikt nie został zwolniony i stąd jakoś ta reforma - czy pseudoreforma - się miarę udawała - ocenił.

Jednocześnie padła zapowiedź, że górnicy nie poddadzą się bez walki. - Wiem, że centrale związkowe są gotowe do bardzo radykalnych działań, ze strajkami włącznie. O manifestacji w Warszawie nie wspomnę, żeby znowu nie było, że straszymy warszawiaków - stwierdził Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników w Polsce, dając jasno do zrozumienia, że rząd musi liczyć się z ogromnym oporem górników.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Pogarszająca się sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej skłoniła ostatnio rząd do poważnego zastanowienia się nad dalszym funkcjonowaniem spółki. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS oraz prezydenta Andrzeja Dudy pod uwagę brany jest również scenariusz wygaszania kopalni. Stan finansowy spółki PGG budzi coraz większe wątpliwości. Wpływ na to miała m.in. pandemia oraz bardzo łagodna zima.

Źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły apel Mateusza Morawieckiego. Premier zwrócił się do wszystkich Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  5. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" padł ofiarą oszustów, bardzo przykre. O wszystkim opowiedział, ostrzega innych
  6. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  7. Premier dosadnie o powrocie do restrykcji. Jego słowa zaniepokoiły wielu

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!