Google niespodziewanie przesunęło premierę Androida 11.. Wikimedia Commons/Outreach PeteŹródło: Wikimedia Commons/Outreach Pete
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Maja 2020

Google się czegoś wystraszył? Jedno z najważniejszych wydarzeń zostało przesunięte

Google przekazało informację o przesunięciu internetowej, zaplanowanej na 3. czerwca premiery Androida 11. Decyzja amerykańskiego giganta rodzi szereg pytań co do jej zasadności. Koncern poinformował jedynie, że "nie jest to dobry czas na świętowanie". Komunikat może mieć związek zarówno z epidemią, jak i protestami dotyczącymi brutalności policji.

Choć nie sposób stwierdzić tego jednoznacznie, zdaniem amerykańskich mediów przesunięcie premiery łączy się z zamieszkami, jakie wybuchły w licznych miastach Stanów Zjednoczonych po śmierci George’a Floyda. Przypomnijmy, że czarnoskóry mężczyzna zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Jak wskazuje Rzeczpospolita, powołując się na informacje przekazane przez agencję Reutera, przedstawiciele Google zapowiedzieli, że wkrótce możemy spodziewać się więcej informacji na ten temat. Do tego momentu pozostaje nam jedynie domniemywanie przyczyn decyzji giganta.

Agata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościAgata Duda nie ma powodów do zadowolenia, najnowsza opinia może ją bardzo zaboleć. Polki i Polacy wyrazili, co uważają o jej działalnościCzytaj dalej

Google wyczuwa społeczne nastroje?

Amerykański koncern zapowiedział poprzednio, że wobec epidemii koronawirusa premiera najnowszego systemu operacyjnego odbędzie się w sieci, w formie prezentacji opublikowanej w serwisie YouTube. Ostatecznie zdecydowano jednak wstrzymać oczekiwaną prezentację 11. wersji popularnego Androida. Corocznej konferencji I/O Google nie obejrzymy nawet w internecie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Twoja emerytura w czerwcu będzie wyliczona na dużo korzystniejszych warunkach. ZUS zdradził plany

Protesty, które opanowały amerykańskie ulice i z dnia na dzień przybierają na sile, mogą jednak nie być jedyną przyczyną wspomnianego "złego czasu na świętowanie". Za decyzją przedstawiciele przedsiębiorstwa stać mogą również ogromne pieniądze.

Stany Zjednoczone, podobnie jak większość dotkniętych pandemią krajów, znajdują się obecnie w poważnym kryzysie. Rzeczpospolita wskazuje, że do wystąpienia o zasiłek dla bezrobotnych zmuszonych zostało około 40 milionów Amerykanów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Google nie udałoby się znaleźć odpowiedniej ilość chętnych na zakup technologicznych nowości. Jak wskazuje Rp.pl, wraz z premierą nowego systemu koncern miał zaprezentować także oczekiwany smartfon Pixel 4a.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne ulewy w siedmiu województwach. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami
  2. Spłonęło BMW na Moście Północnym
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Tragiczne odkrycie na plaży w Gdyni z samego rana. Był bardzo młody

Źródło: Rzeczpospolita

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News