Uczestnicy Gogglebox o Motelu Polska. vod.tvp.plŹródło: vod.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 1 Grudnia 2020

Uczestnicy "Gogglebox" oburzeni "Motelem Polska" TVP. "Poziom mojego zażenowania sięgnął zenitu"

"Gogglebox. Przed telewizorem" to program, który stał się inspiracją dla twórców "Motelu Polska". Show TVP oparło się na identycznej formule co popularne widowisko TTV. Teraz uczestnicy oryginału postanowili wyrazić swoją opinię na temat "Motelu Polska".

  • Uczestnicy "Gogglebox. Przed telewizorem" wyrazili swoje opinie na temat "Motelu Polska"
  • Nowy program TVP został przez nich określony jako żenujący i budzący litość
  • Zwrócono uwagę na fakt, że wielu uczestników programu TVP ściśle powiązanych jest z Prawem i Sprawiedliwością

Ostatnim razem gdy pisaliśmy o "Motelu Polska" wyrażaliśmy nadzieję, że wkrótce pojawi się on w programie "Gogglebox. Przed telewizorem". Cóż, jeszcze się nie pojawił, ale uczestnicy show TTV już zdążyli wyrazić opinię na temat podróbki autorstwa Telewizji Polskiej.

Wydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrzeWydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrzeCzytaj dalej

Nieudana kopia "Gogglebox"

"Motel Polska" to najnowsza propozycja TVP, która już zdołała zostać okrzykniętą przez internautów "największym festiwalem żenady tego roku". Program, delikatnie mówiąc, czerpie wyraźną inspirację z popularnego show TTV, pt. "Gogglebox. Przed telewizorem". 

Formuła jest identyczna. Uczestnicy siedzą na kanapach i oglądają przygotowane im wcześniej przez producentów fragmenty telewizyjnych programów, a ich zadaniem jest komentowanie tego, co widzą na ekranach. "Gogglebox" zdobył ogromną popularność wśród widzów, czego najwyraźniej pozazdrościła mu Telewizja Polska, stwarzając swoją własną wersję show.

Stało się, okradziono gwiazdorów Stało się, okradziono gwiazdorów "Rancza". Poczucie niesprawiedliwości i wymowne słowa mogą ruszyć świat mediówCzytaj dalej

Tak jak na Telewizję Polską przystało, jej wariacja na temat "Gogglebox" okazała się iść w parze z duchem stacji i prezentować jedynie słuszne i poprawne poglądy. Tak więc w ostatnim odcinku podziwiać mogliśmy uczestników, którzy klaskali po wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, stanowczo potępiali Strajk Kobiet i chwalili polski rząd za podejmowane przez niego decyzje. 

Ostatni odcinek "Motel Polska" obejrzeli również niektórzy z uczestników "Gogglebox" i jak nietrudno się domyślić - nie byli zachwyceni. Swoje opinie na temat programu wyrazili już Mariusz Kozak i Dominik Abus. 

"Jaka piękna katastrofa..."

Opinie uczestników "Gogglebox" na temat "Motelu Polska" nie odbiegają dalece od tych, które zdążyli już wyrazić internauci. Mariusz Kozak przyznał, że początkowo chciał dać szansę programowi i cieszył się, że show, w którym bierze udział stało się inspiracją dla kolejnego widowiska. Szybko jednak zmienił zdanie. W rozmowie z "Faktem" podzielił się swoją opinią. 

- (...)  Poziom mojego zażenowania sięgnął zenitu (...) Jako "zawodowy” komentator telewizyjnej rzeczywistości, nie sądziłem, że w programie społeczno – rozrywkowym, zobaczę tak brutalnie zmanipulowany, jednostronny materiał. Powiem krótko i dosadnie – to jest po prostu dno- stwierdził w rozmowie z "Faktem". 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Do "Motelu Polska" odniósł się również Dominik Abus, który zauważył, że niektórzy uczestnicy programu ściśle powiązani są z partią rządzącą

- Program jest mocno żenujący i jest kompromitacją Telewizji Polskiej. Prezentuje wyłącznie poklask dla PiS-u, w bardzo nieudolny i niesmaczny sposób. Pomijając już fakt, że bohaterowie tego programu nie są przypadkowymi uczestnikami. Wśród nich są członkowie rodziny jakiegoś posła PiS-u z Opoczna - powiedział Abus. 

"Motel Polska" budzi ogromne emocje wśród internautów, a my nie możemy się już doczekać kolejnego odcinka. Przyznajemy się bez bicia, że tak dobrze nie wybawiliśmy się od czasu programów TVP z Ryszardem Makowskim w roli głównej. 

Zdjęcie wyróżniające jest screenem z 11. odcinka "Motelu Polska" dostępnego w serwisie TVP VOD (vod.tvp.pl)

źródło: wp.pl

Odnaleziono list na temat ofiar wykorzystywania skierowany do kard. Stanisława Dziwisza. Wszystko wyszło na jawOdnaleziono list na temat ofiar wykorzystywania skierowany do kard. Stanisława Dziwisza. Wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: