Rząd przekazał ważne informacje dotyczące godziny dla seniorów. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 10 Października 2020

Powrót godzin dla seniora, uwaga, trzeba się przygotować. Już za chwilę mnóstwo zmian

Premier na konferencji z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim potwierdził, że wracają godziny dla seniora. Zmiany wejdą w życie już niedługo, a działania podjęte przez rządzących mają na celu złagodzenie obecnej sytuacji epidemiologicznej. W jakich godzinach zakupy zrobią tylko starsze osoby?

W trakcie sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że rząd zdecydował się przywrócić ogólnopolskie godziny dla seniora. Akcja ta jest dobrze znana wszystkim Polakom, gdyż w czasie wiosennej fali zachorowań, gdy wirus dopiero zaczynał pojawiać się w naszym otoczeniu, w trosce o bezpieczeństwo najstarszych obywateli zdecydowano się na zapewnienie im bezpiecznej przestrzeni do zrobienia niezbędnych zakupów. Nie wszyscy byli zadowoleni z tego rozwiązania, jednak teraz znów staje się ono faktem. Wracają godziny dla seniora.

W polskiej miejscowości remontowano wieżę kościelną. Znaleźli coś niesamowitego, aż trudno uwierzyćW polskiej miejscowości remontowano wieżę kościelną. Znaleźli coś niesamowitego, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

W czasie konferencji potwierdzono, że wracają godziny dla seniora

Mateusz Morawiecki wbrew przedwyborczym zapewnieniu, ze wirus jest w odwrocie i niebezpieczeństwo praktycznie już nie istnieje, musi być obecnie zaskoczony ilością nowych przypadków pacjentów z wykrytym wirusem SARS-CoV-2, a sytuacja do tego stopnia go zaniepokoiła, że zdecydował o przywróceniu godziny dla seniora. Czym jest godzina dla seniora? Niczym innym jak czasem, gdy w sklepach nie będzie mógł przebywać nikt inny niż osoby starsze. Ma to ograniczyć możliwość zakażenia się osób starszych, czyli najbardziej narażonych na niebezpieczny przebieg choroby.

- Wprowadzamy godziny dla seniorów. Tak, jak to było wiosną. Dla osób powyżej 60. roku życia. […] Proszę również o nawiązywanie kontaktów z osobami starszymi, co do tego, czy potrzebują pomocy w wyprowadzeniu psa, zrobieniu zakupów, aby rzeczywiście poprzez ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych i jednoczesne udzielanie pomocy osobom starczym […] doprowadzić do ograniczenia ryzyka kontaktów - mówił Mateusz Morawiecki w trakcie ogłaszania na konferencji powrót godziny dla seniora. Wiadomo, od kiedy sklepy i inni klienci będą musieli dostosować się do ograniczeń związanych z cenzusem wieku.

W następnym tygodniu nie zawsze będziemy mogli zrobić zakupy

Krzyczeli, że żadnej Krzyczeli, że żadnej "pandemii nie ma", teraz walczą o życie i są na granicy śmierci. Porażająca relacja ordynatora z wrocławskiego szpitalaCzytaj dalej

W sobotę liczba zakażeń przekroczyła barierę 5 tys. nowych przypadków. Decyzja o ponownym uruchomieniu systemu godziny dla seniora wydaje się przysłowiową ostatnią deską ratunku, w związku z lawinowo rosnącą ilością zakażeń oraz zgonów związanych z COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie Adama Niedzielskiego ogłosił, że już od czwartku przygotować musimy się na zmiany w kwestii planowania wizyt w sklepach. Od 15.10, czyli najbliższego czwartku w godzinach od 10 do 12 zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach oraz aptekach zrobią tylko osoby powyżej 60. roku życia. Prezes Rady Ministrów nie wykluczył jednocześnie ograniczeń nakładanych na branże, gdzie kontakt międzyludzkim jest na wysokim poziomie. Przypuszczać można, że chodziło głównie o gastronomię.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Najlepszy syrop na odporność, zaledwie 3 składniki potrafią zdziałać cuda. Rozprawi się z każdym przeziębieniem
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

Godziny dla seniora wracają, co jeszcze nas czeka?

- […] cel strategiczny na najbliższe tygodnie, miesiące, to utrzymanie gospodarki w możliwie dużym reżimie sanitarnym, ale na obrotach normalnych. Tak, żeby tam gdzie się da, gospodarka funkcjonowała normalnie. Te branże, które w największym stopniu wiążą się z kontaktowaniem ludzi między sobą, tak jak w ostatnich kilku miesiącach miały ograniczenia, tak i będą miały ograniczenia w kolejnych miesiącach - powiedział Mateusz Morawiecki przy okazji publicznego ogłaszania powrotu godzin dla seniora. Dodał jednocześnie, że nie widzi żadnej potrzeby zmian w kwestii funkcjonowania szkół.

- Nie widzimy konieczności, aby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym - odpowiedział szef rządu pytany o to, czy edukacja powróci do przestrzeni wirtualnej w związku z tak dużym przyrostem zachorowań i konieczności ograniczania kontaktów z osobami trzecimi. Podkreślił, że wielu uczniów odczuło wyjątkowo negatywne i szkodliwe skutki zdalnego nauczania i po konsultacji z epidemiologami nie stwierdzono konieczności wprowadzenia zmian.

Źródło: Interia.pl / RMF24

Ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lataOgromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lataCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Godziny dla seniorów już pewne. Podjęto decyzję ws. godzin otwarcia w sklepach
  2. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News