. http://gliwice.slaska.policja.gov.pl/ka9/informacje/wiadomosci/279302,Smierc-wsrod-przechodniow.html
Źródło: http://gliwice.slaska.policja.gov.pl/ka9/informacje/wiadomosci/279302,Smierc-wsrod-przechodniow.html
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Stycznia 2020

Starszym mężczyzna zmarł w tłumie ludzi. Nikt nie zareagował, nikt nie pomógł

Gliwice stały się miejscem tragedii. 84-letni mężczyzna chwycił się za serce, po czym upadł na jezdnię. Umierającego człowieka mijali obojętni przechodnie. Kiedy na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, było już za późno.

Leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę mijali ludzie. Odwracali głowy, po czym szli dalej. Seniora omijały samochody. "Mijały minuty, a starsze osoby, które jako pierwsze zainteresowały się losem leżącego, prawdopodobnie nie wiedziały, co robić. To centrum miasta, wokół byli ludzie, na światłach stały samochody. Nikt nie przystąpił do akcji ratowania nieprzytomnego człowieka", czytamy na stronie internetowej Komendy Głównej Policji w Gliwicach.

Ktoś zadzwonił wreszcie pod 112. Na miejsce przyjechał patrol Straży Miejskiej, który znajdował się nabliżej. Funkcjonariusze przenieśli 84-latka na znajdującą się na przejściu wysepkę i przystąpili do reanimacji. Jak czytamy, prowadzono ją aż do przyjazdu karetki. NIestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Jesteście gotowi zapłacić 60 zł za paczkę? Czekajcie, jak poznacie nowe ceny trunkówJesteście gotowi zapłacić 60 zł za paczkę? Czekajcie, jak poznacie nowe ceny trunkówCzytaj dalej

Gliwice. Śmierć w tłumie

Gliwiccy fukcjonariusze postanowili nagłośnić tę sprawę, by zwrócić naszą uwagę na ludzi wokół nas i przypomnieć, że podobna sytuacja może dotknąć każdego, choćby naszego ojca czy matkę. "Wczorajszy przypadek pokazuje, jak reaguje tłum. Każdy oczekuje, że to ktoś inny przystąpi do udzielania pomocy, że przyjadą odpowiednie służby...", czytamy.

Policjanci zaznaczają, że najważniejsza jest szybka reakcja. "Nie ma możliwości, aby ratownicy czy funkcjonariusze byli na miejscu natychmiast, a szansa uratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia z każdą upływającą sekundą maleje. Od momentu zatrzymania krążenia oraz oddychania w ciągu czterech minut dochodzi do nieodwracalnych zmian w wyniku niedotlenienia mózgu".

Wiedzę niezbędna do odpowiedniej reakcji w takich przypadkach powinien posiadać każdy z nas. By ją zdobyć, nie trzeba wcale decydować się na drogi kurs. Internet jest pełen wszelkiego rodzaju filmów instrukażowych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Za spacer po lesie możesz zostać ukarany karą pozbawienia wolności. Specustawa podpisana przez prezydenta

2. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Najsłynniejsza polska zakonnica wyznaje prawdę o księżach. "Łajdaki i pedofile"