Piotr Gliński. flickr.com
Źródło: flickr.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Grudnia 2019

Nowy Misiewicz? Gliński zatrudnił asystenta, którego CV zwali was z nóg

Gliński, wicepremier i minister kultury, na stanowisku asystenta politycznego zatrudnił mężczyznę, którego jedynym doświadczeniem zawodowym była dotychczas praca w KFC. "Zadecydowało wykształcenie"

Asystentem wicepremiera Piotra Glińskiego został 25-letni Krzysztof Przekwas. Jego doświadczenie zawodowe przywodzi na myśl to posiadane przez najsławniejszego asystenta ostatnich lat.

Gliński z nowym Misiewiczem?

Z informacji zdobytych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że asystent wicepremiera w rubryce "miejsce zatrudnienia w okresie poprzedzającym dzień zatrudnienia w KPRM" wpisał wyłącznie KFC. Choć jego CV, delikatnie rzecz ujmując, nie imponuje, Piotr Mazurek, szef gabinetu Glińskiego, stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że o zatrudnieniu Przekwasa zadecydowało "wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu nauk politycznych ze specjalizacją administracja publiczna" zdobyte na Uniwersytecie Warszawskim.

Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powódJacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powódCzytaj dalej

Mazurek informuje, że Krzysztof Przekwas ma ponadto doświadczenie zawodowe, społeczne i wolontariackie. Dodał równocześnie, że pensja asystenta politycznego jest niewiele wyższa od płacy minimalnej. Wynagrodzenie wynosi nieco ponad 3 tys. zł brutto.

Krzysztof Brejza, senator z ramienia Koalicji Obywatelskiej, uważa, że zatrudnienie młodego mężczyzny to rażące niedopełnienie standardów.

– W gabinecie politycznym wicepremiera nie powinno być człowieka z gołym CV – ocenił polityk.

Sprawa przypomina głośny przypadek Bartłomieja Misiewicza, 25-latka zatrudnionego przez Antoniego Macierewicza na stanowisko szefa gabinetu politycznego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Fani pogrążeni w żałobie. Nie żyje gwiazda "Och Karol" i "Czterdziestolatka", Irena Laskowska

2. O ile wzrośnie akcyza? Szykujcie się na podwyżki

3. Wspaniała kobieta zajmowała się pierwszą pomocą. Publiczne Radio postanowiło ją zlinczować

4. Radio Maryja wspiera modlitwą przemoc wobec kobiet? Niech nas ktoś obudzi

5. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz