GIS szef. Gość Radia ZETŹródło: Gość Radia ZET
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Lipca 2020

Szef GIS z pełnym przekonaniem uspokajał Polki i Polaków. Po 3 godzinach pożałował

GIS będzie musiał tłumaczyć się ze słów swojego szefa, profesora Jarosława Pinkasa, który dziś rano na antenie Radia Zet przekonywał, że nie widzi powodów do niepokoju w związku z epidemią koronawirusa? Trzy godziny później media obiegła informacja o rekordowej liczbie zakażeń, która po raz pierwszy w trakcie pandemii przekroczyła liczbę 600 przypadków.

Jarosław Pinkas uspokajał wszystkich obawiających się dalszym przebiegiem pandemii. - Mamy wiedzę, że możemy panować nad tym wirusem. Jeżeli zrobimy przesiew, to możemy te osoby, które mają wynik dodatni, izolować. I w jakiejś mierze mieć poczucie panowania nad tym wirusem – mówił szef GIS. Trzy godziny później przyszła bolesna weryfikacja jego słów. Według raportu dziennego zakażeń opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 wzrosła do 615. 

Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie śląskim - 160. Prawie tyle samo zanotowano w województwie małopolskim: 133. Źle przedstawia się również sytuacja w województwach mazowieckim (95 przypadków) oraz łódzkim (67 przypadków). W województwie podkarpackim zanotowano 45 zakażeń, w wielkopolskim 27, w opolskim 17, w pomorskim 12, w lubelskim 11 a w lubuskim - 10.

GIS lekceważy epidemię?

Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?Czytaj dalej

W trakcie rozmowy pojawił się również temat tego, czy dzieci wrócą wkrótce do szkół. - Decyzje powinny być podjęte po 15 sierpnia. Koronawirus nie daje szansy, żebyśmy przewidywali z dużym naddatkiem czasu. Nauczyciele mogą czuć się zaniepokojeni, ponieważ z całą pewnością sytuacja w szkołach będzie dynamiczna - stwierdził Jarosław Pinkas.

Szef GIS studzi również nadzieje na szybkie pojawienie się szczepionki przeciwko koronawirusowi. - Mam przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie później niż się wszystkim wydaje, w połowie 2021 r. - mówi.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia wzrost zakażeń ma związek głównie z ogniskami, które pojawiły się na weselach oraz w wyniku powrotu Polek i Polaków z zagranicznych wakacji. Rada Ministrów ma rozważać powrót do niektórych obostrzeń, w tym i do obowiązkowej kwarantanny dla powracających zza granicy. Mogłaby ona wynosić nawet dwa tygodnie, w trakcie których powracający z wakacji nie mogliby opuszczać swoich domów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!