GIS ostrzega przed popularnym produktem mięsnym i wycofuje go ze sprzedaży. Powodem jest wykrycie w nim obecności bakterii Listeria.. (zdj. il.) WTVŹródło: (zdj. il.) WTV
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Czerwca 2020

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówce

GIS ostrzega przed popularnym produktem mięsnym i wycofuje go ze sprzedaży. Chodzi o "Boczek wędzony" Kraina Wędlin, który zniknie z półek sklepowych. Właśnie rozpoczął się proces jego wycofywania ze sprzedaży. Powodem wycofania tego produktu przez sanepid jest wykrycie w nim obecności bakterii Listeria, która może doprowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Informację Głównego Inspektoratu Sanitarnego przekazał portal polskieradio24.pl, z danych uzyskanych przez PAP. Popularny wśród Polek i Polaków produkt o nazwie "Boczek wędzony" Kraina Wędlin ulegnie wycofaniu.

Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produktyJuż jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produktyCzytaj dalej

GIS z pilnym ostrzeżeniem przed "Boczkiem wędzonym" Kraina Wędlin. Produkt zostanie wycofany

Jak wynika z pilnego komunikatu GIS, w popularnym produkcie mięsnym "Boczek wędzony" Kraina Wędlin wykryto niebezpieczną dla zdrowia bakterię Listeria. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o zaprzestanie nabywania tego produktu (wkrótce zostanie całkowicie wycofany ze sprzedaży), a w sytuacji jego posiadania w lodówce, inspektorat prosi o niezwłoczne pozbycie się go i powtrzymanie się od konsumpcji.

- Jego producentem jest Goodvalley Sp. z o.o., ul. Młyńska 43b, 77-320 Przechlewo, a dystrybutorem Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn. Wycofywana partia ma numer 242.130649/73 i termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020 - przekazało polskieradio24.pl, z informacji PAP i GIS, podając szczegółowe dane tego produktu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
2. 150 zł za noc w ośrodku w Krynicy Morskiej. Warunki wołają o pomstę do nieba, skandal

Jak przekazało GIS, właśnie ropoczęła się procedura związana z wycofaniem z obrotu handlowego wskazanej partii produktu. Zajmuje się tym firma Goodvalley Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska. Proces wycofywania rozpoczął się niezwłocznie po otrzymaniu informacji z sanepidu o niewłaściwych wynikach badań tego produktu mięsnego. Informacja dla klientów w sprawie "Boczku wędzonego" Kraina Wędlin ma zostać zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano ten produkt.

Spożycie produktu, w którym jest obecna bakteria Listeria monocytogenes, może doprowadzić do groźnej dla zdrowia choroby zwanej listeriozą, a ta stanowi szczególne zagrożenie dla kobiet w ciąży, noworodków, osób starszych oraz z niską odpornością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka wydłuży godziny otwarcia wielu swoich sklepów. Mamy już ich listę
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Kuriozalna sytuacja. Resort zdrowia rezygnuje z zakupu respiratorów

Źródło: PAP / polskieradio24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News