GIS z apelem do młodych ludzi (zdjęcie ilustracyjne)
Źródło: pixabay.com/MirceaIancu
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Marca 2020

GIS przekazał porażającą informację ws. zakażonych. Chodzi o młodych ludzi

GIS zaapelował, by nie lekceważyć zagrożenia. Apel ten dotyczył zwłaszcza ludzi młodych, często przekonanych o tym, że wirus nie jest dla nich niebezpieczny. "Prawie jedna czwarta zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia", przekonuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Przypomnijmy, że wobec coraz silniej rozprzestrzeniającej się epidemii związanej z wirusem COVID-19 rząd zdecydował się wprowadzić kolejne restrykcje dotyczące możliwości wyjścia z domu. Wszystko po to, jak informował minister zdrowia Łukasz Szumowski, by możliwie najskuteczniej "wypłaszczyć" krzywą zachorowań. Mimo szeroko promowanej akcji "Zostań W Domu" znaczna część społeczeństwa nadal niewiele robi sobie z zagrożenia i, nie mając ważnych powodów, wychodzi na ulice.

Niewyobrażalna tragedia, polityk odebrał sobie życie przez epidemię. Był w rozpaczy i miał tylko 54-lata, Thomas Schäfer z NiemiecNiewyobrażalna tragedia, polityk odebrał sobie życie przez epidemię. Był w rozpaczy i miał tylko 54-lata, Thomas Schäfer z NiemiecCzytaj dalej

GIS z apelem do młodych: Nie lekceważcie zagrożenia

Istotną częścią problemu są ludzie młodzi, którzy, nie będąc w grupach wysokiego ryzyka, częstokroć lekceważą wprowadzone przez władze ograniczenia. Opinię tę potwierdzali eksperci Centrum Badania Opinii Społecznej. "Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia", przekonywali członkowie CBOS, cytowani przez Interię.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś spacer może nie wyjść na zdrowie. Problemem nie tylko wirus, eksperci ostrzegają
2. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar

Do akcji uświadamiania młodych o niebezpieczeństwie dołączył również Główny Inspektorat Sanitarny. "Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia! Zastanów się czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia #zostanwdomu", czytamy we wpisie upublikowanym na oficjalnym koncie GIS na Twitterze.

GIS -- apel do młodych

Przypomnijmy, że liczby zakażonych osób w Polsce stale rośnie. Według danych podanych wczoraj wieczorem przez Ministerstwo Zdrowia odnotowano 1862 przypadki zakażeń. Śmierć poniosły 22 osoby dotknięte wirusem COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo
  2. Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobają
  3. Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia
  4. Dramatyczne informacje, nie żyje noworodek zakażony wirusem. NYT: Najmłodsza ofiara na świecie
  5. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
  6. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić

Źródło: fakty.interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News