GIS apeluje o stosowanie się do wytycznych reżimu sanitarnego podczas wyborów prezydenckich. Chodzi o głosowanie w lokalach wyborczych.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Czerwca 2020

Wchodząc do lokalu wyborczego, czeka cię ogromna niespodzianka. Jest oficjalna decyzja, opublikowano wytyczne GIS

GIS apeluje o stosowanie się do wytycznych reżimu sanitarnego podczas wyborów prezydenckich, które odbędą się 28 czerwca. Chodzi o głosowanie w lokalach wyborczych. Nie zapominajmy, że wciąż panuje epidemia koronawirusa, której nie należy lekceważyć, dlatego też tegoroczne wybory odbędą się w specjalnym reżimie sanitarnym. Przypominamy najważniejsze obostrzenia i wytyczne.

Wybory 2020 będą inne niż te, które znamy sprzed lat. Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wydali wytyczne w sprawie zbliżających wyborów prezydenkich i zachowania bezpieczeństwa oraz konieczności stosowania się do reżimu sanitarnego, w którym będą przebiegać. O sprawie informuje Radio Zet.

GIS i wytyczne reżimu sanitarnego podczas tegorocznych wyborów prezydenckich

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie 2020. Głosować będzie można w godzinach od 7.00 do 21.00 i ma to się odbyć metodą mieszaną, czyli w lokalach wyborczych oraz w formie korespondencyjnej.

Dawidka szukała cała Polska. Właśnie ujawniono tragiczne szczegóły sprawyDawidka szukała cała Polska. Właśnie ujawniono tragiczne szczegóły sprawyCzytaj dalej

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia i GIS, podczas tegorocznych wyborów prezydenckich w trakcie głosowania pamiętać należy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa. Najważniejsze jest zachowanie dwumetrowego dystansu społecznego oraz pamiętanie o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub odzieży, np. chusty.

Jak zaznacza GIS i MZ, tuż przy wejściu do lokalu wyborczego powinny zostać w widocznym miejscu umieszczone płyny do dezynfekcji rąk. Zaleca się, aby wyborcy korzystali z nich. Zamiast tego można także zaopatrzyć się w rękawiczki ochronne jednorazowe, ktore powinniśmy założyć przed wejściem do lokalu, a zaraz po wyjściu ściągnąć je i wyrzucić do postawionego przed lokalem kosza. Zaleca się także wietrzenie sal oraz częsta dezynfekcja przedmiotów dotykanych lub używanych przez wyborców.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. Prezydent Sopotu nie wytrzymał. Mówi o turystach ze Śląska

"Rekomendowane jest zapewnienie środka do dezynfekcji przeznaczonego szczególnie do dezynfekcji przedmiotów używanych podczas głosowania, takich jak np. długopisy czy ścianka urny z wpustem", informuje Radio Zet.

W jednym czasie w lokalu wyborczym może przebywać nie więcej niż jedna osoba na 4 mkw., z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej i innych osób pracujących przy organizacji wyborów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: Radio ZET

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News