GIS ostrzeżenie. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 8 Lipca 2020

Wykryto bakterię wywołującą listeriozę. Produkt zostanie wycofany, pilne ostrzeżenie

GIS wydał specjalne ostrzeżenie publiczne. Jak przekazano, kilka partii popularnego produktu, czyli hamburgerów drobiowych oraz drobiowo-wieprzowych, produkowanych przez Konspol Holding Sp. z o.o., zostało wycofanych ze sprzedaży. Wykryto w nich bowiem obecność bakterii Listeria monocytogenes.

"W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii hamburgera drobiowego oraz w jednej partii hamburgera drobiowo-wieprzowego wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą", poinformowali przedstawiciele GIS-u w najnowszym ostrzeżeniu publicznym. Jak przekazano, chodzi o następujące partie produktów: 276/VI (Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy, 450 g, data ważności: 16.07.2020) oraz 294/VI (Hamburger drobiowy, 300 g, data ważności 20.07.2020). Poza tym podjęto decyzję o wycofaniu ze sklepów także partii 294/VI (Hamburger drobiowy, 1,5 kg, data ważności: 17.07.2020).

Awantura na antenie w programie Moniki Olejnik. Awantura na antenie w programie Moniki Olejnik. "Nie będę pana słuchać"Czytaj dalej

GIS wydał pilny komunikat

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, testy przeprowadzono na łącznie pięciu próbkach produktu Hamburger drobiowy, 300 g. Bakterie wykryto w aż dwóch z nich. Jeśli zaś chodzi o produkt Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy, 450 g, bakterie zostały wykryte w jednej z pięciu próbek. GIS zdecydował się więc na natychmiastowe wycofanie całych partii ze sprzedaży.

"W związku z wykryciem zagrożenia Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu wydał decyzję administracyjną nakazującą poprawę wszystkich zidentyfikowanych nieprawidłowości w zakładzie produkcyjnym. Organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanych partii", przekazano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Beata Kozidrak opublikowała emocjonalne nagranie. "Proszę, błagam"
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

Przedstawiciele GIS-u podkreślili także, iż konsumenci nie powinni spożywać wymienionych produktów. Jeśli do tego doszło, a dana osoba zauważy u siebie niepokojące objawy, powinna bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, gdzie uzyska potrzebną pomoc. Warto szybko sprawdzić, czy w naszych lodówkach nie znajdują się hamburgery z wyliczonych partii i koniecznie zrezygnować z ich przyrządzenia i podania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: GIS

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News