GIS ostrzega przed ważnym zagrożeniem.. TOMASZ GOLA/East News
Źródło: TOMASZ GOLA/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Maja 2020

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Nie chodzi o wirusa, pojawiło się nowe zagrożenie

GIS wydał niezwykle ważne dla Polek i Polaków ostrzeżenie. Przekazano informację o nowym zagrożeniu. Tym razem nie chodzi o koronawirusa. To, co czeka nas w tym roku, może znacznie uprzykrzyć nasze życie. Na co powinniśmy się przygotować?

W tym roku zagrożenia czyhające na całym świecie niesamowicie piętrzą się na naszych oczach. Do całego zamieszania, wywołanego przez pandemię koronawirusa, dochodzi kolejne utrapienie, z którym będziemy musieli się zmierzyć. Na szczęście nie jest to kolejny wirus, choć w przypadku zetknięcia się z tym zagrożeniem możemy znacznie ucierpieć. Niezwykle ważne jest opowiednie zabezpieczenie przed zetknięciem się z pewnym małym, ale niezwykle groźnym dla zdrowia zwierzęciem.

“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemii“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemiiCzytaj dalej

GIS: Jakiego zagrożenia mamy spodziewać się w tym roku?

Z oficjalnej strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego możemy dowiedzieć się o kolejnym niebezpiecznym dla naszego zdrowia zjawisku. Epidemiolodzy ostrzegają przed uaktywnieniem się kleszczy. Jak dobrze wiemy, bolerioza, znana również jako kleszczowe zapalenie mózgu, jest trudną do pełnego wyleczenia dolegliwością. Niezbędne jest dbanie o dobre zakrycie całego ciała podczas podróży do lasów, parków czy wszelkiego rodzaju terenów zielonych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?
2. Jedno ze świadczeń ZUS możesz pobrać aż 3 razy. W grę wchodzi nawet kilka tysięcy złotych

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o dokładne sprawdzanie swojego ciała po powrocie z każdego spaceru po miejscach, gdzie ryzyko występowania kleszczy jest niezwykle wysokie. Przypomnijmy, że ukłucie kleszcza nie boli, a może być opłakane w skutkach. Niezwykle ważne jest, aby przed wyprawami na tereny zielone dokładnie zabezpieczyć się za pomocą ubioru, który powinien zakrywać naszą skórę przed atakiem tego pajęczaka. Warto podkreślić, że do lekarza należy udać się z każdym, nawet błahym objawem boleriozy, ponieważ jest ona niezwykle groźną dla człowieka chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny.