Gienek Loska. Wikipedia/JrkrukŹródło: Wikipedia/Jrkruk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Stycznia 2020

Gienek Loska w ciężkim stanie neurologicznym. Nowe informacje z fundacji

Gienek Loska, choć karierę muzyczną dobre rozpoczął jeszcze w latach 90., szerokiej, polskiej widowni ukazał się dopiero w 2011 roku. Wygrał wówczas pierwszą edycję polskiego "X Factor". Jego mentorem był Czesław Mozil.

Niestety, pochodzący z Białorusi artysta, podczas wizyty w rodzinnych stronach, doznał rozległego wylewu. Od czasu operacji w szpitalu w Baranowiczach pozostawał w śpiączce, z której niedawno się wybudził.

Poruszające zdjęcia z pogrzebu bohaterów. Poświęcili życie, by ratować zwierzętaPoruszające zdjęcia z pogrzebu bohaterów. Poświęcili życie, by ratować zwierzętaCzytaj dalej

– Gieny nie trzeba budzić, jego trzeba rehabilitować. Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające – mówiła w rozmowie z Onetem jego żona, Agnieszka Stawicka.

Gienek Loska potrzebuje pomocy

O stanie zdrowia muzyka informuje również Polska Fundacja Muzyczna, wspierająca, potrzebujących pomocy artystów. Z okazji urodzin Loski, na jej fanpage`u pojawił się obszerny post.

- Gienek heroicznie o nie walczy, nieustannie w tej walce pomagamy Mu od pierwszego dnia choroby. Stan neurologiczny Gienka jest w dalszym ciągu bardzo poważny, dlatego artysta wymaga nieustającej kompleksowej, kosztownej opieki dla pacjenta leżącego. Dzięki środkom, które przekazujecie na konto Gienka, Polska Fundacja Muzyczna zapewnia mu leki, środki pielęgnacyjne, specjalne żywienie medyczne i, jeśli potrzeba, profesjonalną opiekę. Gienka odwiedzają regularnie masażyści, wolontariuszka Agnieszka jeździ z Polski na Białoruś z brakującymi lekami, odżywkami, ze wsparciem do Was – płytami, audiobookami. Na wszystko to Fundacja ma zebrane środki na kilka miesięcy wprzód, wysyłamy je regularnie na Białoruś, opłacamy też bezpośrednio wszystko co jest Gienie niezbędne - czytamy.

Fundacja życzy artyście zdrowia i prosi o wspieranie 1% podatku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Syn posła zatrzymany przez policję. Posiadał niedozwolone substancje

4. Tadeusz Rydzyk nie miał szans w starciu z Jurkiem Owsiakiem. Kontrowersyjne badanie ujawniło preferencje Polek i Polaków

5. TVP przegrało proces. Musi przeprosić

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News